Laimingi žmonės paskalų neplatina

Laimingi žmonės linkę dalintis savo laime. Gandus ir paskalas jie paprasčiausiai ignoruoja. Todėl, užuot užsiciklinę į svetimą kritiką, užuot patys ką nors kritikavę, geriau šį laiką skirkite saviugdai ir bendravimo rato bei apskritai aplinkos gerinimui.

Žmogus, kuris savo laiką skiria saviugdai, neturi laiko kritikuoti kitų žmonių.

Mūsų gyvenime ne tiek daug dalykų, galinčių išsekinti labiau už tų, kurie mėgsta kritikuoti, išklausymą. Tai ne tik verčia gyventi negatyvizmo liūne, bet neretai atsiliepia ir sveikatai.

Tai, ką kalba ir daro pikto linkintys žmonės, labai išvargina, panardina protą į chaosą. Atsidūrę tokioje situacijoje, turite dvi galimybes: atsiriboti arba bandyti padėti šiems žmonėms.

Nėra pasaulyje silpnesnio žmogaus už tą, kuris savo laiką paskyrė aplinkinių kritikavimui. Taikus ir ramus gyvenimas yra neįkainojamas ir tai – pagrindinė priežastis, dėl kurios būtina saugoti savo fizinę ir psichologinę erdvę. Turite apsaugoti savo širdį nuo bet kokios nekonstruktyvios kritikos.

Žodžiai sukelia skausmą tik tuo atveju, jei juos taria mums brangūs žmonės, priklausomai nuo to, kas ir kaip sakoma.

Tai, ką kiti žmonės sako apie tave, yra jų realybė, o ne tavo.

Jie žino tavo vardą, bet ne tavo istoriją. Jie nebuvo tavo vietoje ir nematė pasaulio tavo akimis. Viskas, ką jie žino apie tave, apsiriboja tuo, ką jiems pasakei ir ką jie patys susigalvojo.

Kai kurie pikto linkintys žmonės ir šiaip žmonės, įpratę viską ir visus vertinti, reiškia savo nuomonę apie bet kurią situaciją, net jeigu jų niekas apie tai neklausia. Tokios užmaskuotos kritikos tikslas – pakenkti, pažeminti ir pasidžiaugti negatyviais kitų išgyvenimais.

Tokie asmenys paprastai turi žemą savivertę ir nepajėgia, nesugeba priimti nei savęs, nei kitų žmonių. Tai paaiškina, kodėl jie taip lengvai smerkia kitus ir kabinėja jiems įvairiausias etiketes. O dar toks elgesys parodo, kaip jie iš tikrųjų jaučiasi ir kaip projektuoja savo vidines emocines kovas kitų adresu.

Ir nors mums atrodo, kad galime skaityti kitų žmonių mintis, iš tikrųjų taip, deja, nėra. Labai sunku suprasti, kas dedasi tavo paties galvoje, jau nekalbant apie tai, ką patiria, jaučia ar kodėl kenčia kiti.

Todėl neverta atkreipti dėmesio į kitų žmonių žodžius apie jus. Jų žodžiai – tai jų pačių susikurtos iliuzinės realybės, kurioje jie atseit viską žino, produktas.

Nelaimingiausi žmonės pasaulyje yra tie, kurie per daug nerimauja dėl kitų žmonių nuomonės. O laimingi žmonės nesislepia nuo kritikos

Jei nuolat galvojate apie tai, ką žmonės galvoja apie jus, jūs kenkiate savo gerovei ir sutrikdote emocinę pusiausvyrą. Štai kodėl geriausia skirti laiko saviugdai ir aplinkos gerinimui.

Jūsų uždavinys – ne smerkti kitus ir sulaukti jų kritikos savo adresu, o ištaisyti padarytas klaidas, kol pasieksite aukščiausią emocinės gerovės lygį. Norėdami tapti stipresni, panaudokite kiekvieną į save mestą akmenį.

Jei dirbsite su savimi, tai tik išlošite, pritraukdami į gyvenimą nuoširdumą, pagarbą, žmogiškumą, dosnumą ir garbę.

Idealiu žmogumi jūs netapsite, tačiau labai svarbu nuolat stengtis tapti dar geresniu. Tai suteiks galimybę gyventi be būtinybės kažkam paklusti, be šantažo ir emocinės priklausomybės nuo kitų. Laimingi žmonės nuo nieko nepriklauso.

Nežiūrėkite, ką daro arba nustojo daryti kiti. Žiūrėkite, ką darote ar nustojote daryti jūs pats.

Norėdami išsigydyti savo emocines žaizdas, gautas nuo kritikos, pirmiausia turite suvokti, kad mes visi esame unikalūs ir išskirtiniai. O toliau reikia atsikratyti baimės jausti ir galvoti apie save.

Ne jūs, o kiti žmonės teisia ir kritikuoja. Nekonstruktyvi kritika grindžiama emocine kritikos šaltinio tuštybe. Vadinasi, jei žmogus neleidžia sau emociškai augti, tuomet bus geriau nuo jo atsiriboti.

Tačiau kaip susidoroti su emocine žala, kurią mums padarė kritika? Pagalvokime štai apie ką:

Pasiduodami kitų nuomonei ir žodžiams, tampame tuo, kuo iš tikrųjų nesame. Noro įtikti visiems ir kiekvienam įgyvendinimas jums kainuos jūsų asmenybę, o tokia situacija – absoliučiai nesveika.

Esate gera mama? Sėkminga? Protinga? Turite gerą darbą? Patinkate žmonėms? Tada turėtumėte žinoti, kiek energijos eikvojate, nerimaudama dėl svetimos nuomonės.

Nors kartais jaučiate, kad kažkas į jus žiūri, iš tikrųjų tai, ką darote ir ko nedarote, žmonėms neturi absoliučiai jokios reikšmės. Žmonės apie jus galvoja daug mažiau, nei jums atrodo.

Nesvarbu, ką ir kaip darote, visada atsiras žmonių, kurie visa tai neteisingai interpretuos. Stenkitės gyventi ir daryti tai, kas jums atrodo teisinga. Būkite savimi ir atminkite, kad vienintelis būdas savimi – tai daryti, ko trokštate bet kuriuo konkrečiu momentu.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *