Ką galima sunaikinti žmoguje, priklausomai nuo amžiaus

Iki vienerių metų – pasitikėjimas. Jeigu negalite pasitikėti žmonėmis, jei sunku sukurti artimus santykius, reiškia, jus traumavo būtent šiame amžiuje.

1-3 metai – autonomija. Jeigu abejojate savyje, atsakymo reikia ieškoti būtent šio laikotarpio įvykiuose.

3-6 metai – iniciatyvumas. Būtent šiame amžiuje mes mokomės visko, kas susiję su iniciatyva.

6-12 metų – darbštumas. Mylėti, vertinti ir gerbti savo jėgas. Šiame amžiuje mokomės darbštumo.

12-20 metų – idėjiškumas. Jei iniciatyvumas – žmogaus sugebėjimas priimti nuosavus sprendimus ir ginti savo interesus, tai idėjiškumą galima pavadinti sugebėjimu, noru ir galimybe priklausyti kokiai nors grupei. Kalbant paprasčiau, iniciatyvumas – tai gyventi pagal savo įsitikinimus, o idėjiškumas – atsižvelgti į grupės interesus. Labai svarbi savybė, norint susirasti draugų, dirbti kolektyve ir būti normaliu sociumo nariu.

20-25 metai – artumas. Šiame amžiuje formuojasi tikrasis prisirišimas, gerąja šio žodžio prasme.

25-65 metai – generatyvumas. Dėmesys sekančiai kartai. Būtent šiame amžiuje aimanuojame, koks sugedęs šiuolaikinis jaunimas, suvokiame kartų keitimosi svarbą, mums darosi svarbu, kad tie, kurie gyvens po mūsų, būtų geresni už mus.

65-… metai – asmenybės vientisumas. Su tuo, manau, ir taip viskas aišku.

Būtent šiais gyvenimo tarpsniais susiformuoja mūsų minėti bruožai. Pasitaiko, žinoma, ir „avarijų”. O apskritai tokie amžiaus orientyrai padeda geriau suprasti, kur verta nukreipti dėmesį, kad galima būtų sau padėti.

Skirtingas amžius – skirtingi poreikiai ir troškimai. Pavyzdžiui, paauglystėje mes dar nesame pajėgūs atskirti įvairius malonumus pagal jų kokybę, o sulaukus 25-erių – tai beveiki svarbiausias dalykas. Patirti kokybišką malonumą iš gyvenimo – suaugusio žmogaus uždavinys. Jei darbas džiugina – tai kokybiškas malonumas. Jeigu džiugina santykiai – tai kokybiškas malonumas.

Pakelti savo malonumo kokybę suaugusio žmogaus amžiuje – pats vertingiausias dalykas, kurį galime sau pasiūlyti. Ne visada vaikystėje turėjome galimybę turėti kokybiškus suaugusius greta savęs, tačiau mes galime patys sau tapti tokiais suaugusiais. Turime visus šansus nugyventi puikų gyvenimą.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *