Vieni žavisi savimi veidrodyje iš grynos tuštybės, kiti nekenčia savo išvaizdos ir nori ją pakeisti. Kad ir kokia būtų priežastis, įprotis žiūrėti į save veidrodyje mūsų psichologinei sveikatai duoda daugiau žalos nei naudos.
Tyrimai rodo, kad savanoriai, kurie 10 minučių žiūrėjo į savo atspindį veidrodyje, pamažu ėmė jausti vis didesnį nerimą ir depresiją dėl savo išvaizdos, net jei iki to momento buvo patenkinti savo išvaizda.
Eksperimento rezultatai labai nustebino tyrėjus, kurie tikėjosi, kad ilgalaikis savęs stebėjimas veidrodyje gali neigiamai paveikti tik tuos žmones, kuriems buvo diagnozuotas sutrikimas, kai žmogus nuolat nerimauja dėl savo išvaizdos ir ja, švelniai sakant, nesižavi.
Paaiškėjo, kad kelių minučių žiūrėjimo į save veidrodyje, netgi visiškai sveiki eksperimento dalyviai pradėjo jausti nusiminimo ir nerimo dėl savo kūno įvaizdžio požymius.
Statistinio tyrimo duomenimis, moterys į veidrodį vidutiniškai pasižiūri 38, o vyrai – 18 kartų per dieną. Tuo pat metu moterys daug kritiškiau nei vyrai vertina savo išvaizdą ir rečiau žavisi savo atspindžiu veidrodyje. Maždaug 8 iš 10 moterų yra nepatenkintos tuo, ką mato veidrodyje.