Priimdamas sprendimus, žmogus dažniausiai vadovaujasi emocijomis

Daugelis mano, kad atliekant veiksmus ir priimant sprendimus, naudojamas tik loginis mąstymas ir protas. Tačiau, pasak mokslo atstovų, mintis dažniausiai užgožia emocijos.

Mokslininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų pagrįstai teigia, kad emocinė būsena yra lemiamas veiksnys priimant veiksmus ir sprendimus.

Norėdami gauti tokią informaciją, eksperimento organizatoriai tyrinėjo savanorių, linkusių į padidėjusį emocionalumą, psichologinę būseną. Dėl to paaiškėjo, kad jie turi patologinių nukrypimų nuo loginio mąstymo, kai galvoja ir priima bet kokius sprendimus. Ši tendencija atsiranda dėl to, kad norai ir poreikiai turi daugiau svorio nei loginis situacijos supratimas.

Taip pat pavyko nustatyti, kad daugelis loginių įsitikinimų iš tikrųjų yra įsivaizduojami. Juos valdo limbinė smegenų sistema, atsakinga už emocinę būseną ir norą veikti.

Pažymėtina, kad motyvaciją eksperimento organizatoriai pripažino kaip svarbiausią punktą, verčiantį žmones veikti. Tačiau kai, norėdamas veikti, žmogus pajunta natūralių poreikių (mieguistumas, alkis, nuovargis), jis gali pradėti elgtis kitaip nei tada, kai jaučia visišką ramybę. Ta pati situacija gali susiklostyti, jei jį spaudžia įvairūs išoriniai veiksniai.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Jūs neatsakingas už kieno nors laimę

Supraskite tai tiesiog dabar. Jūs nesate atsakingas už kieno nors laimę. Jūs…

Atleisti – nereiškia nustoti reikalauti

Kai mus kas nors įskaudina, ši patirtis užgula mus kaip sunki našta.…

Išsipildžiusi svajonė – tai Blogis

Pasaulyje yra tik du tikri skausmai ir kančios. Kai jūsų noras niekaip…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.