Antarktida – vienas paslaptingiausių mūsų planetos žemynų. Šis sniegu padengtas kontinentas vis dar mažai tyrinėtas, o jo istoriją gaubia paslaptis. Tačiau naujausi tyrimai parodė, kad mūsų įsivaizdavimas apie Antarktidos praeitį gali būti klaidingas.
Vienas iš labiausiai stebinančių atradimų – 1739 m. Philippe’o Boisset sudarytas žemėlapis. Šiame žemėlapyje Antarktida visiškai sutampa su šiuolaikiniais žemėlapiais, kas kelia mokslininkams nuostabą ir daugybę abejonių. Kaip Boisset sugebėjo sudaryti tokį tikslų žemėlapį, jei tuo metu nebuvo jokių priemonių Antarktidai tyrinėti?
1958 m. pagal Tarptautinių geofizinių metų programą atlikti tyrimai patvirtino, kad Boisset žemėlapyje pavaizduota Antarktida atitinka realią žemyno konfigūraciją. Tačiau norint sužinoti, kad Antarktida yra salynas, o ne vientisas žemynas, būtina atlikti tyrimus vietovėje, laisvoje nuo ledo. Tokiu būdu galime daryti prielaidą, kad Boisset turėjo galimybę naudotis pirminiais šaltiniais, kuriems yra dešimtys tūkstančių metų.
Tačiau iš kur galėjo atsirasti šie pirminiai šaltiniai ir kas sukūrė tokius tikslius žemėlapius, užgriebiančius tokią žilą senovę? Kaip mes dabar įsivaizduojame, tuo metu Žemėje nebuvo jokios civilizacijos. Tačiau kai kurie mokslininkai mano, kad tokia nuomonė gali būti klaidinga.
1929 m. amerikiečių archeologas Herbertas Kullertonas Pietų Amerikoje aptiko senovinius piešinius, kuriuose pavaizduotos keistos figūros, primenančios kosminius laivus. Kullertonas manė, kad šiuos piešinius sukūrė senovės civilizacijos indėnai, turėję žinių apie kosmosą ir technologijas, pranašesnes už mūsiškes.
Be to, kai kurie mokslininkai mano, kad Žemėje galėjo būti senovės civilizacijų, kurias sunaikino katastrofos arba kurios išnyko dėl kitų priežasčių. Pavyzdžiui, 2018 m. archeologai Meksikoje atrado senovinį miestą, kuriame žmonės gyveno anksčiau nei majai ir actekai. Šis miestas, vadinamas Tlatilko, buvo sunaikintas apie 1150 m. pr. m. e., ir iki šiol nežinoma, kas lėmė jo žlugimą.
Gali būti, kad senovės civilizacijos turėjo technologijas, kurios leido joms sukurti labai tikslius žemėlapius ir tyrinėti Antarktidą. Tačiau, norėdami sužinoti tiesą apie praeitį, turime toliau tyrinėti ir plėsti savo žinias.