Šiuolaikiniame pasaulyje kiekvienam žmogui, gyvenančiam aktyvų socialinį gyvenimą, kiekvieną dieną tenka susidurti su priešiškumu. Nepriklausomai nuo to, užslėptas jis ar atviras, priešiškumas visada nemalonus. Kaip teisingai į jį reaguoti, kad išsaugotume ramybę ir pozityvų požiūrį į aplinkinius? Panagrinėkime kelis patarimus.
Atviras priešiškumas
Jei susidūrėte su atviru ir nuoširdžiu žmogumi, demonstruojančiu jums savo priešiškumą – tai pati paprasčiausia situacija. Su bendravimo ir diskomforto problemomis susidoroti galima pakankamai paprastai. Iš pradžių reikėtų atstumti į šalį emocijas ir išsiaiškinti, kas būtent tapo priešiškumo priežastimi. Galima tiesiai paklausti ar paanalizuoti bendravimą su tuo žmogumi. Nuoširdžiai priešiškas žmogus visada pasirengęs iškloti viską, ką jaučia, kartais net klausinėti nereikia. Jeigu konfliktą įmanoma išspręsti – padarykite tai, tik neaukokite savo orumo. Jeigu ne – pasistenkite bendrauti tik dalykiškai ar apskritai nusišalinkite nuo bendravimo. Kontaktai su priešiškai nusiteikusiais žmonėmis vis tiek niekada nebus produktyvūs. Paprasčiau tariant, jūs negalėsite susikalbėti, sutarti ir susitarti.
Užslėptas priešiškumas
Su tais, kurie užslepia priešiškumą ir užmaskuoja jį po mielo, malonaus žmogaus kauke viskas kur kas sudėtingiau. Jie slapukauja, kariauja šaltąjį karą ir jų priešiškumą neretai sunku įrodyti, bet labai lengva pajausti. Tokiu atveju reikia stengtis paprasčiausiai vengti aštrių kampų ir kontroliuoti bendravimą.
Priešiškumas kaip gynyba
Viena dažniausių problemų, su kuria tenka susidurti. Priešiškumą naudoja nepasitikintys savimi ir kompleksuoti žmonės, patyrę daugybę psichologinių traumų ir nešiojantys širdyse skausmą. Puolimas jiems yra geriausia gynybos priemonė. Bendrauti su jais sudėtinga, nes priešiškumą išprovokavusias problemas išspręsti gali tik jie patys. Tačiau yra pora triukų, skirtų būtent tokiems žmonėms.
- Pamėginkite geranoriškumu ir tolerancija sukurti žmogui saugumo jausmą, parodykite savo suinteresuotumą šiuo žmogumi, būkite su juo nuoširdus. Šitaip sumažės nepasitikėjimas savimi, o drauge su juo ir priešiškumas. Jei žmogus greta jūsų pasijaus saugus – nusimes apsauginę kaukę;
- Jeigu šis žmogus jums artimas ir žinote jo nepasitikėjimo priežastį, galite padėti jam psichologiškai išgyti. Procesas ilgas, reikalauja didelės kantrybės, bet jeigu nesate tam žmogui abejingas, galite pamėginti jam padėti.
Kas padeda susidoroti su priešiškumu
Humoro jausmas
Pats pirmasis ginklas prieš priešišką nusiteikimą – nuoširdi šypsena. Ji gali padėti netgi tada, kai žmogus stipriai įniršęs. Jei nepavyko sušvelninti žmogaus nusiteikimo, humoro pagalba galima bent jau nukreipti bendravimą į sveiką vagą ir apsisaugoti nuo nereikalingų pergyvenimų. Tik juokauti reikia atsargiai, kad dar labiau nesukomplikuotumėte situacijos.
Mandagumas ir pagarba
Kad ir su kuo bendrautumėte, išsaugokite tam žmogui pagarbą. Nesvarbu, kas jis toks – benamis valkata ar klestintis verslininkas. Visi mes žmonės ir jau vien dėl to esame verti pagarbos. Pagarba padeda bendrauti, girdėti vienas kitą, o kartais ir palankiai nuteikti pašnekovą savo adresu. Mandagumas sutramdo priešiškumą ir užkerta kelią konfliktui.
Atsiprašymas
Visi mes darome klaidas, kurios gali sukelti aplinkinių priešiškumą. Žmogaus jėga slypi jo sugebėjime pripažinti savo klaidas ir drąsoje paprašyti už jas atleidimo. Nuoširdus atsiprašymas nežemina. Priešingai – atsiprašę, išsaugote orumą ir nusipelnote aplinkinių pagarbos.