Jūsų gyvenimą vagiantys žmonės

Ar turite tokią draugę, kuri į nekaltą klausimą „Kaip reikalai?” per telefoninį pokalbį pradeda su visomis detalėmis pasakoti visas savo gyvenimo peripetijas? Visiškai neatsižvelgdama, jog ką tik įspėjote ją, jog esate užimta… Ne visada turime galimybę sustabdyti tokį srautą, leisdami pašnekovui suprasti, kad šiuo momentu neturime laiko pokalbiui tęsti. Tai kaipgi išmintingai elgtis tokiais atvejais?

Taip vadinamų „chronofagų” arba subjektų, kurie suryja mūsų laiką, fenomenas žinomas labai seniai. Gaila, bet ne visi pajėgūs ištarti tvirtą „Ne” tokioms personoms ir nutraukti bendravimą. Kaip dažnai mes priversti kentėti mums neįdomių žmonių draugiją vien dėl to, kad manome, jog nemandagu nusibrėžti aiškias asmeninės erdvės ribas.

Ir visgi nepamaišytų išmokti ištaisyti diskomfortiškas situacijas.

Yra du tolimesnių santykių scenarijai.

Arba jūs nutariate nutraukti santykius su tokiu subjektu apskritai, kadangi jis jums nemalonus ir nematote reikalo toliau kontaktuoti, arba trokštate sureguliuoti bendravimą tokiu būdu, kad jis jums neįkyrėtų iki gyvo kaulo.

Rekomendacijos pirmam variantui:

  • Tapkite nepasiekiami. Atsisiųskite telefono numerių blokavimo programėlę, tapkite „nematomais” internete, neatsakinėkite į laiškus, žinutes, skambučius. Akivaizdu, kad „persona non grata” po tam tikro laiko pasišalins iš jūsų gyvenimo;
  • Deklaruokite savo pastovų užimtumą. Jei dėl kokių nors priežasčių visą laiką nepasiekiamam būti nesigauna (pavyzdžiui, drauge dirbate) ar nenorite akivaizdžios konfrontacijos, galima pastoviai pasakoti subjektui, koks fantastiškas jūsų užimtumas. Parašė žinutę į socialinį tinklą, kad papliurptų apie viską ir apie nieką ar kreipėsi su eiliniu prašymu? Jūsų atsakymas: „Oi, atleisk, man reikia skubiai lėkti! Pabendrausime kaip nors vėliau!” Reikalauja skubiai susitikti? Vaizdžiai papasakokite, kaip „tirštai” užpildytas jūsų darbo grafikas artimiausioms dešimčiai (30,100) dienų. Jeigu subjektas nereaguoja į subtilias užuominas, pasišalinkite tuo momentu iš socialinio tinklo. Tegu galvoja, ką nori;
  • Atsakykite į jo tiradas vienareikšmiškai ir glaustai. Neturi būti net užuominos, kad esate suinteresuotas su tuo žmogumi bendrauti. Pavyzdžiui, į pilną skundų laiškelį atsakykite: „Užjaučiu tave, viskas bus gerai”. Jeigu įkyruolis supras, kad nesiruošiate tęsti pokalbio, jam irgi taps neįdomu su jumis kontaktuoti.
  • Radikalus variantas: padarykite taip, kad įkyruolis ant jūsų užpyktų. Čia jeigu visi kiti metodai nesuveiks. Ką nors jam pažadėkite ir neištesėkite. Priimkite kvietimą susitikti ir neateikite. Atvirai ir tiesiai leiskite suprasti, kad nebenorite tęsti bendravimo (jus vargina jo skambučiai, jūsų nedomina jo problemos ir t.t.)

Jei vis dėlto neplanuojate radikaliai nutraukti kontaktų, o norite viso labo sumažinti juos iki minimumo, kai kurie iš aukščiau pateiktų būdų irgi suveiks.

Galima, pavyzdžiui, konkrečiu laiku neatsakinėti į laiškus ar žinutes, paaiškinti telefonu, jog esate baisiai užimtas ir atsakinėti trumpomis, vienareikšmiškomis frazėmis.

Geriausia tiesiai paaiškinti tokiam subjektui, kada turėsite laiko su juo bendrauti ir paprašyti kitu laiku jūsų netrukdyti. Arba apsiriboti dalykiniais kontaktais, jeigu koks nors įkyrus pažįstamas reikalauja asmeninių santykių.

Ir nepriekaištaukite sau dėl tiesmukumo ar nepakantumo. Niekas neprivalo bendrauti su tais, kurie jam neįdomūs ar nemalonūs. Tausokite savo laiką ir nervus.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *