Iš prigimties žmonės yra bendrauti linkę sutvėrimai. Bendravimo su kitais poreikis jiems yra ne tik gerovės, bet ir svarbių gyvenimo pamokų šaltinis.
Mes naudojame savo stebėjimo įgūdžius, kad geriau suprastume pasaulį ir išmoktume priimti sprendimus. Tai pradinis mūsų, kaip žmonių, vystymosi etapas.
Žmonės mums daro įtaką ne tik pažinties metu ir ne tik savo veiksmais. Jie taip pat daro įtaką mums dar ir per tai, ką mums kalba.
Kitų žmonių žodžiai gali pažadinti snaudžiančią motyvaciją, nuraminti sunkiais laikais, perverti kaip durklas, pašnibždėti į ausį ar priversti įsimylėti.
Žodžiai, kuriuos girdime, gali padidinti mūsų savivertę ir ją sumažinti. Todėl žmonės turi suvokti savo žodžių galią ir juos vartoti atsakingai.
Tie, kurie savo malonumui sutelkia dėmesį tik į pirmąją dalį ir savo žodžius nukreipia į kenkimą, baimės, kartėlio ir be priežasties aplinkinių ašarų generavimą, yra toksiški žmonės. Jie be jokio būtino reikalo apkrauna savo širdis problemomis, blogais įpročiais ir klaidingu požiūriu į gyvenimą. Tokie asmenys yra tarsi nuodai buteliuke, kuriais jie dalijasi su visais, kurie jiems pasipainioja gyvenimo kelyje.
Išmokite pastebėti 7 žemiau nurodytas savybes ir lengvai atpažinsite toksiškus žmones, o taip pat galėsite lengviau išvengti jų neigiamos įtakos. Susigaudę šiose savybėse, galėsite žengti žingsnį atgal ir tiesiog stebėti, kas vyksta, stebėti kasdienį gyvenimą aplink jus.
Taigi, 7 toksiškų žmonių savybės:
1. Jie nuolat kalba apie save, pamiršdami apie kitus ir taip kurstydami savo ego.
2. Jų pokalbiai visada kupini skundų ir pesimizmo. Nežinau, kaip į tai reaguojate jūs, bet kai aš susiduriu su žmogumi, kuris į viską žiūri neigiamai, mano širdis nesąmoningai reikalauja pasirinkti: parodyti jam realiais pavyzdžiais, kad gyvenimas nesusidaro vien iš blogų dalykų, arba bėgti nuo tokio žmogaus su visu jo negatyvu.
3. Jei kas nors, ką pažįstate, yra pasiruošęs bet kurią akimirką prisiimti aukos vaidmenį ir nuolat bando patraukti visų dėmesį, greičiausiai turite reikalų su toksišku žmogumi.
4. Tvirtas įsitikinimas, kad visas pasaulis nusistatęs prieš jus, taip pat nuolatinis situacijų, kurias susikuriate patys arba kurios vyksta aplink jus, analizė – visa tai labai panašu į ankstesnį „žaidimo į auką” punktą. Toks požiūris verčia žmogų stabdyti judėjimą į priekį ir mėginimus kontroliuoti savo gyvenimą bei jausmus. Svarbiausia čia yra tai, kad tokiu būdu jūs atimate iš savęs sveiką suvokimą. Dėl to nustojate suprasti, kad pasirinkote netinkamą bendravimo su žmonėmis būdą, sukeldami jiems vien skausmą. Jei pažįstate tokį žmogų, patariu nuo jo laikytis atokiau.
5. Pavydas ir išpuikimas… Tikriausiai sutiksite, kad šie bruožai – emociniai vampyrai, išsiurbiantys visą energiją iš aplinkinių. Ir toksiški žmonės atakuoja mus šiomis ydomis kiekvieną savo gyvenimo dieną.
6. Toksiški žmonės yra nelaimingi, nes jų mąstymo būdas trukdo gyventi taikoje ir harmonijoje su kitais žmonėmis ir juos supančiu pasauliu. Mes visi esame atsakingi už tai, kaip gyvename. Turime pakankamai išteklių pakeisti savo požiūrį ir išmokti įžvelgti gyvenimo džiaugsmą.
7. Pavydus žmogus netaps laimingas gavęs viską, ką turi kiti, nes giliai viduje jis visada žinos apie savo trūkumus. Patikėkite, jei šalia jūsų yra toks žmogus, dienos jums atrodys nykios.
Ir pabaigai noriu pasidalinti su jumis viena paslaptimi: įsitikinimus, kurie daro mus nelaimingais, galima pakeisti, sunaikinti ir įveikti pasitelkus valios jėgą ir sąmoningas pastangas tapti laimingais ir dalintis šia laime su pasauliu.