Stresas – rimta problema, kuri ne visada teisingai įvertinama. Daugelis nepakankamai įvertina žalą, kurią jis gali padaryti žmogui. Mokslininkai šią būseną netgi prilygino širdies priepuoliui.
Tyrimus šioje srityje atliko britų mokslininkai iš Aberdino universiteto. Jie mano, kad pagal žalos žmogaus sveikatai laipsnį, stiprus emocinis stresas yra panašus į širdies priepuolį.
Specialistų teigimu, daugelis žmonių kenčia nuo vadinamojo sudužusios širdies sindromo, arba takotsubo kardiomiopatijos. Ši būklė siejama su stipria emocine netektimi. Būsena atsiranda, kai dėl stresinių įvykių susilpnėja širdies raumuo. Prieš tai gydytojai visada manė, kad ši žala gali būti tik laikina ir gali ilgainiui išnykti. Naujas tyrimas prieštarauja ankstesnėms mokslininkų prielaidoms: sudužusios širdies sindromas iš tikrųjų visam laikui susilpnina širdį ir sukelia efektą, artimą širdies priepuoliui.
Tyrimo metu mokslininkai ištyrė 37 pacientus, sergančius takotsubo kardiomiopatija. Mokslininkai reguliariai atlikinėjo ultragarsinius ir MRT širdies tyrimus ir nustatė, kad širdis liko pažeista dar ilgai po trauminio įvykio, kuris pirmą sykį sukėlė šią būseną.
Specialistai mano, kad sudužusios širdies sindromu sergantiems pacientams turėtų būti skiriami vaistai, panašūs į tuos, kurie skiriami patyrusiems širdies smūgį.