Žmonija visada buvo įsitikinusi savo pranašumu prieš visas kitas gyvybės formas Žemėje. Mes save laikome protingiausiais, pažangiausiais ir technologiškai labiausiai pažengusiais. Tačiau senovinių artefaktų, kurių neįmanoma paaiškinti pagal esamą mokslinę paradigmą, atradimas verčia susimąstyti: galbūt mes nesame pirmosios išsivysčiusios civilizacijos Žemėje atstovai?
Prieškambro laikų metalinė vaza.
1852 m. Masačusetse (JAV) buvo rasta 600 mln. metų senumo metalinė vaza. Tai kelia klausimų mokslininkams, nes tuo metu Žemėje nebuvo civilizacijų, galinčių apdirbti metalą. Pati vaza buvo pagaminta iš metalo, panašaus į cinką arba jo lydinį su sidabru, o ją puošė šešių gėlių puokštės pavidalo atvaizdas, inkrustuotas sidabru, taip pat vynmedis arba vainikas. Tai rodo, kad tuo metu Žemėje galėjo būti labai išsivysčiusių civilizacijų.
Metaliniai vamzdžiai Prancūzijoje
1910 m. netoli Saint-Jean-de-Livier (Prancūzija), kreidos periodo 65-144 mln. metų senumo nuosėdose, akmenyje buvo rasti metaliniai vamzdžiai su neįprastu ovalo formos skerspjūviu. Šis atradimas taip pat sukėlė mokslininkų sumišimą, nes tuo metu nebuvo civilizacijų, galinčių sukurti tokius vamzdžius.
Metalinė vinis Škotijoje
1844 m. netoli Kingvudo karjero (Škotija) iš devono nuosėdų (360-408 mln. metų senumo) buvo rasta grubi metalinė vinis. Tai dar vienas radinio, kurio negalima paaiškinti pagal dabartinę mokslinę paradigmą, pavyzdys.
Betoninė siena Oklahomoje
1928 m. akmens anglių kasykloje netoli Hivenerio miestelio (Oklahoma, JAV) aptikti mažiausiai 286 mln. metų senumo betoninės sienos fragmentai. Nežinomas senovės meistras taip kruopščiai nušlifavo blokų paviršių, kad juos buvo galima naudoti kaip veidrodžius. Šis radinys kelia klausimų, nes betono gamyba laikoma palyginti nauju išradimu.
Išvados
Aptikti senoviniai artefaktai, kurių negalima paaiškinti pagal esamą mokslinę paradigmą, verčia manyti, kad Žemėje prieš mus galėjo egzistuoti labai išsivysčiusios civilizacijos. Šie radiniai kelia daug klausimų, į kuriuos mokslininkai kol kas negali atsakyti. Tačiau jie suteikia mums galimybę iš naujo apmąstyti, kokia buvo tolima mūsų planetos praeitis.