Laukimas, kad kažkas kitas padarys mus laimingais

Turiu vienišą draugą. Geraširdis žmogus, jis labai nori susirasti žmogų, kuris suprastų, kas yra gėris, kad galėtų pasidalinti su juo savo gyvenimu.

Manau, mums visiems pažįstami šie jausmai: gilaus tarpusavio supratimo troškimas, viltis, kad atsiras kitas žmogus, kuriam pakaks tiesiog to, kad mes esame ir kuris norės artimų santykių su mumis, idėja, kad mums pakanka viso labo susirasti tokį žmogų ir mūsų gyvenimas iškart susitvarkys.

O ką, jeigu išmesime tokias idėjas sau iš galvos?

Jeigu viskas, ko mums trūksta iki laimės, slypi mūsų pačių viduje?

Jeigu viską, ko mums trūksta pilnaverčiam gyvenimui, mes jau turime dabar, o ne kažkokioje neaiškioje idealioje ateityje?

Jeigu romantiškos mintys apie idealų partnerį, kuris mums taip reikalingas – tai paprasčiausios fantazijos, kurios mums niekaip nepadės?

Tiesa yra ta, kad netgi tie iš mūsų, kurie jau turi sau porą, žino, kad ilgalaikiai santykiai – tai ne nesibaigiantis medaus mėnesis, kad tuose santykiuose pastoviai vyksta trintis. Mūsų troškimų išsipildymas priklauso ne nuo kito žmogaus, o nuo mūsų pačių.

Kas bus, jeigu atmesime visas tas fantazijas apie tobulą partnerį ir geresnę ateitį ir vietoje to susikoncentruosime ties bandymu susirasti ramybę čia ir dabar, savo pačių viduje?

Iš kur apskritai ateina pasitenkinimo pojūtis?

Niekas nesiruošia nieko daryti vietoje mūsų, geriausiu atveju kitas žmogus mus išklausys ir padės susigaudyti savyje. Jeigu jus pasirengę išklausyti – tai jau didelė parama, tačiau tokios pagalbos jūs galite sulaukti iš draugų ar artimųjų. Be to, nuosavų troškimų suvokimas yra būtent tas uždavinys, su kuriuo galime susidoroti savarankiškai. Aš nekalbu apie tai, kad partneriai yra visiškai nereikalingi, kalba eina apie tai, kad jie nėra būtinybė.

Ką gi mes galime nuveikti sau patiems?

O kas suteikia laimės jūsų gyvenimui? Iš savo patirties žinau, kad susikoncentravus į tokius džiaugsmus kaip valgymas, pramogos, internetas, seksas, narkotikai, alkoholis, aštrūs pojūčiai – visa tai atneš tik laikiną pasitenkinimą ir galiausiai mes imsime norėti daugiau.

Pasitenkinimo jausmas slypi kažkur giliau: surasti gyvenimo prasmę, išmokti vertinti šio momento grožį, pajausti savo reikalingumą kitiems žmonėms.

Tačiau mums nereikia ieškoti partnerio, kad visa tai gautume. Mes viską galime susirasti savo viduje ir mus supančiame pasaulyje. Mes galime pradėti vertinti džiugių momentų nepastovumą, galime dirbti kitų visuomenės narių labui, galime mylėti ką nors iš tų, kurie jau yra mūsų gyvenime, netgi jeigu jie apie tai nežino, arba nepažįstamus žmones gatvėje, bet kokią gyvą būtybę.

O kas, jeigu mes galime gauti visa tai tiesiog sėdėdami savo vietoje ir tam nereikia nieko daryti?

Kas, jeigu štai šiuo konkrečiu momentu mes jau turime viską, ko reikia?

Pasižiūrėkim:

  • Sustokite ir nejudėkite. Sėdėkite, nieko nedarykite, klausykitės tylos ir paprasčiausiai pajauskite šį momentą;
  • Atkreipkite dėmesį į savo kūną, kvėpavimą, vidinius pojūčius (tokius kaip spaudimas krūtinėje ar šiluma širdies srityje), savo mintis;
  • Pajauskite pastovius pokyčius savo viduje ir pamilkite viską, ką turite gero;
  • Pamilkite viską, ką jaučiate, pradedant emocijomis ir mintimis, baigiant kūnu ir kvėpavimu.
  • Susimąstykite apie troškimą būti naudingam sau ir kitiems;
  • Didinkite meilę sau ir visiems kitiems, skleiskite troškimą išvaduoti nuo kančių ir pradžiuginti bei padaryti laimingais visus, įskaitant save patį.
  • Pagalvokite apie tai, kad nuo pat gimimo esate susiję su kitais žmonėmis, kad jie jus palaiko, kad maistas, kurį vartojate, sukurtas tūkstančių žmonių, ir kad jūs patys atėjote į pasaulį tik todėl kad vienas žmogus sutiko kitą. Šie ryšiai supa jus iš visų pusių ir jūs visada esate tos aplinkos dalimi. Tai gilūs ryšiai, tačiau jie pastoviai kinta, ir taip bus visada.
  • Pagalvokite apie savo aplinką, apie grožį, kuris pastoviai keičiasi ir slypi kiekviename daikte, kiekvienoje materijos dalelėje, ir apie tai, kad jūs esate viso to dalis.

Tai ir dar daug ką padaryti galima bet kada ir bet kur, tai galima pajausti tiesiog dabar ar bet kuriuo kitu laiku.

Tokia praktika gali atnešti pasitenkinimą ir ji nieko iš jūsų nereikalauja, išskyrus dėmesį, dėkingumą ir meilę. Visa tai turite savo viduje.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *