Kaip išmokti prašyti pagalbos

Tai nėra taip lengva ir paprasta, kaip atrodo. Kai prašome pagalbos, mums atrodo, jog pripažįstame savo silpnumą kito žmogaus, o ir savo paties akyse. Štai aš toks suaugęs žmogus, o pats susidoroti negaliu.

Dar sunkiau prašyti pagalbos, kai sunku. Be pačios sudėtingos situacijos, mus užgriūna dar ir papildoma problema prisipažinti, kad esi silpnas. Ir baisiausia, jeigu jie pagalbos nesuteiks. Tada liksime negana to, kad su neišspręsta problema, tai dar ir su savo silpnumu akis į akį.

Mano nuomonė apie tai kitokia, ir noriu papasakoti kodėl. Paimkime tokį mielą ir švelnų sportą kaip boksas. Boksininkų nepavadinsi silpnais žmonėmis – nei fiziškai, nei morališkai. Tačiau per kiekvieną kovą kampe stovi treneris ir rėkauja sportininkui, kaip jis turi boksuotis. Kitaip sakant – padeda jam. Be šios pagalbos, kaip ir be pagalbos ruošiantis kovai, sportininko lygis būtų gerokai žemesnis. Ta pati analogija taikytina ir kitose gyvenimo sferose. Būtent dėl to egzistuoja ištisos profesijos, skirtos pagalbai ir paramai teikti. Pagalbos gavimas – tai ne silpnumo pripažinimas, o gyvenimo būtinybė.

Pagrindinis klausimas čia ne tas, ar verta prašyti pagalbos. Pagrindinis klausimas – iš ko būtent prašyti. Boksininkui nešaus į galvą treniruotis pas lengvosios atletikos trenerį, o paskui skųstis, kad jis netobulėja bokse.

Prašant pagalbos iš žmonių, kurie negali jos suteikti, naivu būtų laukti, kad kažkas pasikeis. Dėl to:

  • Prašykite pagalbos iš žmonių, kuriais pasikliaunate ir žinote, kad jie gali padėti
  • Būkite pasirengę atskleisti savo problemą ir nesulaukti atsako. Pagalbos paieškos – tai procesas. Kartais tenka užduoti daug klausimų, kad gautum reikalingą atsakymą.

Ne visi žmonės moka klausytis ir būti empatiškais jūsų problemos atžvilgiu. Tačiau tai ne priežastis užkišti problemą giliau į širdies užkaborius ir apsimesti, kad jos nėra. Tai proga išplėsti bendravimo ratą empatiškais ir girdinčiais žmonėmis. Jų daug.

Meskite į šiukšlyną mitą, kad artimi žmonės privalo padėti. Mama jus pagimdė, tačiau tai nereiškia, kad ji būtinai moka palaikyti ar padėti. Taip kaip vargu ar mama sugebės jus ištreniruoti bokso čempionu.

Mokėjimas prašyti pagalbos reiškia sugebėjimą atsiverti. Atvirumas – tai įgūdis, būtinas bendravimui ir savęs tobulinimui, jis palengvina priimti ir suvokti naujus dalykus.

Pagalbos prašymas – ne silpnumas, o natūralus žmogaus noras įmesti į gyvenimo taupyklę papildomų galimybių pagerinti savo gyvenimą.

.



Naujienos iš interneto

Jausti skausmą – nereiškia kentėti

Kai ėmiau interviu iš Robin Lim, ji be viso kito ištarė ir…

10 įdomių ir bauginančių faktų apie kosmosą

Kosmose pernelyg tamsu ir baisu, ir viskas mums ten gresia mirtimi. Tačiau…

Piramidės po Aliaska ir keisti pradingimai

Aliaskoje yra viena paslaptinga vieta su tokiu pat paslaptingu pavadinimu - Aliaskos…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *