Įpročiai

Specialistai jau seniai išsiaiškino, kokie įpročiai programuoja žmones skurdui ir nesėkmėms.

Įprotis savęs gailėtis

Nesėkmės prasideda nuo pastovaus įpročio savęs gailėti ir verkšlenti dėl nesėkmingai besiklostančio likimo. Ne tokia figūra, ne tokios pajamos, netinkamas išsilavinimas, ne toks butas, ne toks oras už lango, ne ta pardavėja kasoje – viską, absoliučiai viską šie žmonės paverčia proga savęs pagailėti ir pabambėti apie nesėkmes.

Savęs gailėti įpratę žmonės, tarp kitko, labai greitai praranda aplinkinių pagarbą ir užuojautą. Gailėti tokio vargšelio teks iki begalybės, tačiau juk reikia kažką ir pačiam daryti. Amžino bambeklio žmonės pradeda vengti, juo nepasitikima, kaip galima pasikliauti tuo, kuris nieko daugiau neveikia, kaip tik verkšlena ir skundžiasi. Tokie žmonės nekviečiami į kompanijas. Dėl viso to kritiškai susiaurėja bendravimo ratas, be kurio praktiškai neįmanoma padaryti karjeros, patekti į įdomų projektą.

Gailėti savęs – pats geriausias būdas gauti menkiausiai apmokamą darbą ir pilną, nykų egzistavimą vietoje ryškaus gyvenimo.

Įprotis visur viską taupyti

Jeigu parduotuvėje iš karto drožiate į išpardavimų skyrių, jeigu manote, kad kolegoms darbe moka daugiau, nors dirba jie mažiau už kitus, jei niekada niekam neskolinate pinigų, nepaliekate oficiantams arbatpinigių ir esate įsitikinęs, kad gaunant tokį atlyginimą, negali būti jokios kalbos apie vaiko gimdymą – reiškia, jūs jau užsikrėtėte skurdo ir nesėkmių virusu.

Specialistai teigia, kad totalus taupymas visiškai nereiškia protingo taupumo, tai reiškia, kad žmogus nesugeba rasti balanso tarp pajamų ir išlaidų. Pasiturintis žmogus visada pasirengęs užmokėti už daiktą realią kainą. Be to, jis pasirengęs užmokėti už svetimą darbą, ko laukia ir iš kitų.

Įprotis viską matuoti pinigais

Tik užprogramuoti skurdui bei nesėkmėms žmonės galvoja, kad laimingu pasijusti galima tik turint dideles pajamas. Kad negalima džiaugtis gyvenimu ir būti laimingu, jei neturi brangių drabužių, nuosavo namo, prestižinio automobilio. Sociologai teigia, kad į klausimą „Ko tau trūksta iki laimės?” atsakyti, jog trūksta materialių vertybių, linkę tik skurdūs ir nelaimingi žmonės.

Daugiau pajamų gaunantys žmonės apklausose kalba apie ištikimą meilę, draugystę, kitas panašias vertybes. Be to, turtu jie vadina ne sąskaitas banke. Turtingi, jų nuomone, yra tie, kurie sugeba pritraukti pinigus, organizuoti naujus verslus visiškai tuščioje vietoje. Išties sėkmingas žmogus nepriklauso nuo savo piniginės storio.

Įprotis panikuoti, kai pasibaigia pinigai

Kai vien nuo minties, kad galite būti atleistas iš darbo, padažnėja pulsas – tai gali būti požymis, jog užsikrėtėte skurdo ir nesėkmių virusu. Turtingiems žmonėms pinigai nėra nekintamas dydis: šiandien jų daugiau, rytoj – mažiau. Ir taip viskas sukasi ratu.

Įprotis išleisti daugiau, nei uždirbi

Ariate dviejose darbovietėse ir vis tiek nepakanka pinigų? Laikas kažką keisti. Jeigu žmogus nesupranta, kuo vienas kreditas skiriasi nuo kito, tai turtingu ir laimingu niekada netaps.

Įprotis užsiimti nemėgstamais darbais

O kas daugiau, jeigu ne aš? Psichologai tvirtina, kad nemėgstamais darbais užsiimantys žmonės yra potencialiai pasiruošę nesėkmėms ir skurdui. Kad išrautume šį kenksmingą įprotį, turime daryti ne tai, ko reikia kažkam kitam, o tai, kas kelia didžiausią pasitenkinimą. Tik šioje srityje galima pasiekti pačių geriausių rezultatų.

Įprotis laikytis toliau nuo giminaičių

Puikiais nevykėliais tampa tie, kurie nutolsta nuo savo šeimos. „Kodėl turėčiau skambinti anytai? Jai reikia, tegu pati ir skambina”, „Dėdė Stepas su teta Janina – visiškai baigti kolūkiečiai, nereikia jų kviestis į šventę, ką žmonės apie mus pagalvos?”…

Tuo tarpu praktiškai visiems žinomiems sėkmingiems žmonėms šeima – labiausiai saugoma vertybė. Būtent joje galima rasti paguodą ir palaikymą, kai visose kitose gyvenimo sferose prasideda krizė. Pagalvokite apie tai.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *