Chroniški melagiai dažnai naudoja vienas ir tas pačias frazes, kad apgautų aplinkinius. Jei būsite apsiginklavę šių žodžių sąrašu, išvengsite šanso tapti dar viena apgaulės auka. Niekas iš mūsų nėra nė karto nepasakęs netiesos, tačiau „baltas” melas, padedantis išgelbėti žmogų nuo skausmo, yra vienas dalykas, o apgaulė, siekiant paslėpti svarbią informaciją – visai kas kita.
Melas gali nutraukti santykius, sugriauti pasitikėjimą, sukelti finansinių problemų. Kaip gi atskirti melagį nuo sąžiningo žmogaus?
Žinodami šias 5 frazes, galėsite apsisaugoti ir išvengti apgavysčių.
„Tiesą sakant/Atvirai kalbant…”
Asmuo, kuris akivaizdžiai bando jus apgauti, didesnio įtaigumo dėlei vartoja būtent tokias frazes. Žmonės, kurie neketina jums meluoti, tokių frazių praktiškai nesako.
Per daug detalių
Melagiams būtina įsiminti begalę savo netikrų istorijų detalių, kad nepakliūtų į bėdą. Jie dažnai pateikia pernelyg daug detalių, bandydami padaryti savo istoriją tikroviškesne. Pavyzdžiui, apgavikas bandys sakyti: „Buvo lygiai 8:15 ryto, kai pažiūrėjau pro langą ir pamačiau, kad automobilio nebėra”. Retas žmogus tokioje situacijoje žinotų tikslų laiką arba nuspręstų pažiūrėti į laikrodį.
„Aš niekada/Aš visada”
Tokie žodžiai kaip „niekada” ir „visada” yra klaidingi, kadangi mes retai arba niekada nieko panašaus nedarome savo gyvenime. Melagis prideda šiuos žodžius į pokalbį, kad atrodytų patikimesnis žmogus.
„Jie, jis, ji” arba „mes” naudojami dažniau nei „aš”
Vengdami atsakomybės ir savojo „aš” naudojimo, apgavikai stengiasi įkvėpti daugiau pasitikėjimo. Jie naudoja mažiau „aš” teiginių, kad priverstų jus patikėti.
Paneigimai, pasiteisinimai ir trumpi atsakymai
Žmonės, kurie meluoja, automatiškai atsisako bet kokių kaltinimų, net jeigu jų dar niekas dėl nieko nekaltino. Taip pat jie bando paaiškinti, kodėl kažkaip konkrečiai pasielgė, nors apie tai jų niekas neklausė. Melagiai kalba trumpais sakiniais, kad nuslėptų, kas iš tikrųjų atsitiko.
Be šių 5 frazių, kurias apgavikai naudoja norėdami priversti jais patikėti, jie turi keletą kitų neverbalinių signalų. Jie nesąmoningai jais naudojasi pokalbyje. Tai tokie signalai, kaip:
-
dažnas veido lietimas ir plaukų sukimas;
-
nuolatinis akių kontaktas, nenutrūkstantis, kol jie kalba;
-
susijaudinęs ir nervingas žvilgsnis;
-
pėdos nukreiptos į duris arba šalin nuo jūsų.