Žvaigždžių vartai

Žvaigždžių vartai: senovės civilizacijų palikti portalai į kitus pasaulius

Daugelis senovės kultūrų yra išsaugojusios legendas apie portalus į kitus pasaulius ar kitas visatas, kuriose gyvena žmonių „kūrėjai”. Mūsų pasaulyje įprasta manyti, kad šie „žvaigždžių vartai” tėra mitai ir legendos, tačiau juose gali būti nemažai tiesos.

Žvaigždžių vartai – tai statiniai, kurių pagalba, pasak legendų, galima keliauti į kitas visatas ir galaktikas. Šis pavadinimas išpopuliarėjo pasirodžius to paties pavadinimo mokslinės fantastikos filmui. Tačiau ar yra realių įrodymų, kad tokie portalai egzistuoja?

Kelias į dievų šalį Peru

1996 m. Peru, Puerto de Hau Marca vietovėje, buvo atrasti Dievų vartai. Ekskursijų vadovas Jose Luisas Delgado Mamani pirmasis atrado šiuos paslaptingus statinius. Pasak vietos legendų, šie vartai tarnavo kaip praėjimas į dievų žemes.

Vartuose yra dvi angos – viena 7×7 metrų kvadrato formos, kita – daug mažesnė. Legendos byloja, kad didesnė anga skirta dievams, o mažesnė – paprastiems mirtingiesiems. Tikima, kad tas, kuris išdrįs praeiti pro Dievų vartus, įgis nemirtingumą ir gyvens tarp dievų.

Viena iš legendų pasakoja apie žynį, vardu Amaru Maru, kuris XVI a. iš inkų šventyklos pavogė auksinį diską – „Septynių dieviškų spindulių raktą”. Jis surado Dievų vartus ir perdavė diską sargybiniams. Po ritualo vartai atsivėrė ir Amaru Maru įėjo į vartus, išnyko visiems laikams, iškeliavęs į dievų šalį.

Abu Gorabas

Abu Gorabo šventykla Memfyje, pastatyta III tūkstantmetyje pr. m. e., taip pat siejama su pasakojimais apie vartus į kitus pasaulius. Čia yra senovinė platforma iš alebastro, kuri, pasak legendų, gali „vibruoti unisonu su žeme” ir atsiverti žmogui, kad jis galėtų bendrauti ir persikelti į dangų, pabūti akis į akį su „dievais – aukštosiomis visatos energijomis”.

Įdomu tai, kad šios legendos apie ryšį tarp pasaulių yra panašios į indėnų čerokių mitus. Jie pasakoja apie kažkokias beformes mąstančias būtybes, galinčias keliauti „garso bangomis” iš Plejadžių sistemos į Žemę.

Mičigano ežere esanti struktūra

2007 m. Mičigano ežere, 12 m gylyje, mokslininkai aptiko akmeninę struktūrą. Mičigano universiteto povandeninės archeologijos profesorius Markas Holley ir jo kolega Brianas Abbottas mano, kad struktūrai, panašiai į Stounhendžą, yra apie 9 000 metų. Tačiau viename iš akmenų iškalti mastodontų, kurie išnyko daugiau kaip prieš 10 000 metų, formos raižiniai. Kai kurie tyrėjai spėja, kad struktūra yra žvaigždinių vartų liekanos.

Stounhendžas

Stounhendžas yra viena garsiausių archeologinių vietovių Žemėje. Jis buvo sukurtas maždaug prieš 5 000 metų iš akmenų, paimtų iš kasyklos, esančios už 386 km nuo Stounhendžo. Ši vieta yra kelių ley linijų, jungiančių įvairius praeities civilizacijų Žemėje pėdsakus, įskaitant piramides ir šventyklas, sankirtoje. Viena iš Stounhendžo paskirties teorijų teigia, kad tai yra žvaigždžių vartai. O keistai 1971 m. šioje vietovėje pradingusi hipių grupė gali patvirtinti šią teoriją.

.



Naujienos iš interneto

Skausmas turi būti išjaustas ir išgyventas

Žmonės dažnai kreipiasi į psichologus turėdami vieną tikslą - nedelsiant, tučtuojau numalšinti…

Paslaptinga civilizacija: pirminių Antarktidos žemėlapių šaltinių paslaptys

Antarktida - vienas paslaptingiausių mūsų planetos žemynų. Šis sniegu padengtas kontinentas vis…

Nesistenkite įtikti niekam, išskyrus save

Savo žmogui būsite brangūs ir vertingi tokie, kokie esate. Ir jums neteks…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *