Yra trys žmonių rūšys, trys tipai. Ir laimės jie siekia savais metodais, į tikslą eina savais ypatingais keliais.
Vieniems sekasi grupėse, kai aplinkui – kolegos, bendražygiai, bendraminčiai. Tai – Grupės Žmonės. Tik grupėje jie gali iki galo atskleisti savo pačias geriausias savybes. Draugų ir kolegų tarpe jie atskleidžia talentus ir tik jiems būdingus įgūdžius. Jiems reikalingas būrys, komanda, kolektyvas, o, pavyzdžiui, nusikaltėlių pasaulyje – gauja. Organizuota bendrija. Versle jie suklesti dirbdami didelėse korporacijose, organizacijose. Politikoje jiems reikalinga partija. Menuose – trupė, choras, orkestras…
Jeigu toks žmogus patenka į kolektyvą, atitinkantį jo sugebėjimus, žmogaus laukia sėkmė. Gaus aukštą postą, pinigų, apdovanojimų. Tačiau taip bus tik grupėje.
Antrasis tipas – vienišius, individualistas. Vienišas Karys. Vienišas klajūnas, kuris savarankiškai braunasi per kliūtis link tikslo. Materialioje ar dvasinėje sferoje. Visus sprendimus šis žmogus priima pats vienas. Pasikliauna tik pats savimi, savo jėga ir intuicija. Jeigu jį įtrauktume į grupę, vienišius praras sugebėjimus ir talentus. Jeigu rašytoją ar filosofą priverstume darbuotis kolektyve, jis praras individualumą ir nesukurs nieko originalaus. Vienišais klajūnais gali būti politikai, stambūs finansininkai, išradėjai, dainininkai, dailininkai, keliautojai. Taip, aplink juos visada buriasi žmonės, tačiau savo keliu jie visada eina vieni. Kiti žmonės nepajėgūs įsibrauti į vienišiaus erdvę, jis kuria, siekia ir priima sprendimus vienas. Kiti jam gali tik trukdyti.
Sudėtingais momentais toks žmogus stengiasi pabūti vienas, taip jam lengviau. Tokio tipo vaikas geriau įsisavina žinias ne mokyklos klasėje, o tada, kai jį moko individualiai.
Ir, pagaliau, trečias, ganėtinai retas žmonių tipas – Tandemo Žmonės. Tokiam žmogui reikia poros – partnerio, draugo, ištikimos žmonos ar ištikimo vyro, dvasinių brolių ar seserų, ginklanešių. Greta esančio žmogaus, su kuriuo viešpataus absoliutus tarpusavio supratimas netgi be žodžių. Šio tipo žmogaus pasisekimas ir laimė priklauso nuo to, ar susiras jis sau porą. Bendražygį gyvenimo kovoje. Vienatvėje toks žmogus praranda jėgas, suyra ir pražudo visus savo talentus, negali jų realizuoti. Grupėje jam irgi nejauku, jis neturi jokio poreikio jaustis kolektyvo nariu. Jam reikia antrojo žmogaus, poros.
Įsižiūrėkite į stambius praeities lyderius: daug kas iš jų turėjo arba ištikimą bendražygį, arba žmoną-draugę. Jeigu toks žmogus susiras porą, jo laukia neįtikėtina sėkmė ar turtai. Jeigu ne – visur, visose situacijose jausis tarsi ne savo rogėse. Ir vienatvė kankins, ir kolektyve labai sunkiai seksis realizuotis.
Iš pradžių būtina išsiaiškinti ir suprasti, kokiam tipui priklausote. Prisiminkite save ankstyvoje vaikystėje. Tuomet buvo žymiai lengviau surasti savo kelią į sėkmę ir savo paskirtį gyvenime. Galbūt jus smaugia kolektyvas, kuriame esate priverstas dirbti. O gal pasirinkote nuotolinį darbą iš namų, o jėgos vienatvėje išseko, prasidėjo krizė? O gal jums laikas ieškotis poros, partnerio, nes tik dviese galėsite pasiekti tikslą?
Suprasti tai – reiškia, atrasti raktą į savo asmeninę sėkmę ir laimę.