Štai ką turite prisiminti, jei norite ramiai gyventi

Pastebėjote, jog vis dažniau jus užplūsta nerimas? Ir jis užplūsta, jūsų nuomone, be jokios regimos priežasties. Tačiau nieko negalite su savimi padaryti, kad nusiramintumėte. Jums niekada nešovė į galvą mintis, jog priežastimi galite būti jūs pats ir jūsų neteisingas elgesys vienoje ar kitoje situacijoje?

Pirmoji situacija

Susitariate susitikti su žmogumi, tačiau jau praėjo 20 minučių nuo paskirti laiko, o jūs vis dar ne susitikime. Jūsų kolega jau pavargo sukti ratus aplink paminklą 20-ties laipsnių šaltyje. Į galvą jam braunasi ne pačios geriausios mintys apie jus. Pagaliau, praėjus pusvalandžiui, jūs atlekiate, atsiprašote, pradedate pokalbį apie reikalus. Tačiau pašnekovo nuotaika sugadinta, jis kuo greičiau užbaigia pokalbį ir nueina. Jūsų širdyje – nemalonios nuosėdos.

Iš čia seka paprasta taisyklė, padėsianti nepavesti žmonių: jeigu jaučiate, kad vėluojate, suraskite būdą įspėti apie tai. Jei pažadėjote paskambinti konkrečia valandą ir minutę, būtinai tai padarykite.

Antroji situacija

„Užsiknisote” darbe, namuose irgi pilna neatidėliotinų problemų. Paskambinti tėvams visiškai nėra laiko, jau nekalbant apie aplankymą… Jūs labai užimtas, o jūsų viduje tasai užimtumas skamba kaip visa ko pateisinimas.

Atminkite – tėvai ne amžini, stenkitės skirti jiems daugiau dėmesio, kad paskui netektų graužtis.

Trečioji situacija

Dėl kažkokių priežasčių jums labai sudėtinga susieiti su kitais žmonėmis. Turite visai nedaug artimų draugų, su kuriais galite aptarti giliai asmeniškas problemas. Ir štai atsitiko neprognozuotas dalykas: žmogus, kuriuo pasitikėjote ir patikėjote jam slapčiausias savo paslaptis, išpasakojo jūsų problemas visiems norintiems jūsų darbo kolektyve. Jūs negalite jam atleisti, jums skaudu.

Ką daryti? Niekada negrįžkite pas žmogų, kuris jus išdavė. Jis niekada nepasikeis.

Ketvirtoji situacija

Važiuojate namo iš darbo sausakimšame autobuse. Autobusas trūktelėjo, kaimynas užlipo jums ant kojos. Atsiprašė, tačiau jūs esate pavargęs po sunkios dienos ir atsakėte jam bambėjimu ir priekaištais. Jis atsakė tuo pačiu, užsimezgė visiškai nereikalinga diskusija…

Būkite mandagūs, nežiūrint į jokias aplinkybes. Mandagumas – būtina sąlyga bendraujant su žmonėmis, be jo neįmanomi jokie normalūs kontaktai.

Penktoji situacija

Darbe ar namuose dažnai elgiamės neapgalvotai, impulsyviai, dėl ko darome klaidas. Kaip taisyklė, po tokių klaidų žmogus pradeda be galo ir be krašto kapstytis pats savyje – kodėl taip nutiko.

Būtina išmokti pripažinti savo klaidas, tačiau daryti tai reikia tokiu būdu, kad procesas nepavirstų saviplaka.

Prisipažinkite pats sau, kad kažką padarėte neteisingai. Pasistenkite išanalizuoti priežastis, be to, neapsiribokite paviršutiniškomis situacijos aplinkybėmis, nerkite gilyn į problemą. O svarbiausia: pagalvokite, kaip reikia pasielgti ateityje, kad išvengtumėte panašių klaidų.

Šeštoji situacija

Prasti orai, prasta nuotaika, darbo diena nuo pat ryto einasi kažkaip kreivai šleivai. Pats laikas eiti parūkyti su draugu ir pasiskųsti gyvenimu. Tačiau kolega kažkodėl jus vis pertraukia ir nukreipia pokalbį į vakarykštes krepšinio rungtynes. Jums visiškai nesinori apie jas kalbėti. Draugas skubiai baigia cigaretę ir pradingsta dūmų tumuluose.

Atminkite: nieko nedomina svetimos problemos. Atsisakykite kenksmingo įpročio nuolat skųstis viskuo iš eilės.

Septintoji situacija

Mes visi skirtingi. Kiekvienas žmogus turi savo požiūrį į gyvenimą, savo principus ir receptus kaip pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje. Net tarp artimų draugų ir bendraminčių kyla ginčų. Jeigu konfliktas peraugo į rimtą kivirčą, pasistenkite kalbėti ramiau, nekeldamas balso. Riksmais ir kojų trypimu nieko nepasieksite. Daugumą žmonių erzina isterijos, riksmai, ašaros.

Net jeigu jūsų konfliktas labai rimtas, nereikia smūgiuoti į skausmingas žmogui vietas, traumuoti jo psichologiškai. Jūs nusiraminsite, susitaikysite, tačiau oponentas širdies gilumoje ilgam laikui išsaugos karčią nuoskaudą.

Aštuntoji situacija

Beveik visi mes turime nedidelę nuodėmę: kartais pameluojame, kad nenuliūdintume žmogaus arba norėdami šiek tiek pasigirti, kad kieno nors akyse pasirodytume geresni. Tačiau vienas melas pagimdo kitą, o drauge su melais gausėja ir problemų: kiekvienai naujai „pasakai” tenka sugalvoti naujus siužetus ir įvykių posūkius. Tai gali visiškai išsekinti „pasakorių” ir jis galiausiai visiškai susipainios savo paties melagystėse.

Geriau visada sakyti tiesą, tada nereikės nieko laikyti atmintyje.

Devintoji situacija

Žmogus gimsta laisvas, neturėdamas jokių įsipareigojimų. Tačiau palaipsniui jais „apauga” ir daugumą tų įsipareigojimų mes susikuriame sau patys. Kuo daugiau įsipareigojimų, tuo mažiau laisvės. Šitaip žmogus savo valia pavirsta vergu. Įdomu, kad kuo intelektualesnis žmogus, tuo didesnę atsakomybę, tuo daugiau įsipareigojimų kitų žmonių ir mus supančio pasauliu atžvilgiu jis prisiima.

Atminkite: niekas niekam nieko neprivalo. Jei neatsikratysite žodžio „privalau”, galite tiesiog paskęsti savo moralinėse ir materialinėse „skolose”.

Jūs galite pakeisti savo gyvenimą į gerąją pusę, nesusikurdamas nereikalingų problemų, kurių ir taip pakanka per akis. Viskas jūsų rankose.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Skausmas turi būti išjaustas ir išgyventas

Žmonės dažnai kreipiasi į psichologus turėdami vieną tikslą - nedelsiant, tučtuojau numalšinti…

Paslaptinga civilizacija: pirminių Antarktidos žemėlapių šaltinių paslaptys

Antarktida - vienas paslaptingiausių mūsų planetos žemynų. Šis sniegu padengtas kontinentas vis…

Nesistenkite įtikti niekam, išskyrus save

Savo žmogui būsite brangūs ir vertingi tokie, kokie esate. Ir jums neteks…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *