Daugumai biuro darbuotojų, kurie 8 valandas ir 5 dienas per savaitę praleidžia tarp keturių sienų, pati mintis apie ekstremalias profesijas gali atrodyti beprotiška.
O tie, kurie negali savęs priversti sėdėti kėdėje dienų dienas iš eilės arba savo judėjimą per darbo dieną riboja vaikščiojimu koridoriumi iki tualeto ar vandens šaldytuvo, mieliau kovoja su bangomis ar karstosi stačiomis uolomis.
Kas verčia šiuos žmones kasdien rizikuoti savo gyvybe? Pinigai ar aštrūs pojūčiai? Paskaitę šį tekstą galėsite patys pasidaryti išvadas. Galbūt kas nors ras sau patinkantį darbą.
1. Pasirodo, krokodilai taip pat turi… psichoanalitikų, nors seansai vyksta ne iš filmų ir knygų pažįstamuose jaukiuose kabinetuose su odinėmis sofomis ir patogiais krėslais.
Krokodilų psichoanalitikų darbas – išvilioti pacientus į krantą ir ten tirti jų elgesį. Pirmojo tokio tyrimo rezultatas buvo netikėta išvada – pasirodo, šie bauginantys ropliai mėgsta žaisti. Tiesa, žaismingas charakteris netrukdo krokodilams, net ir mėgstantiems žaisti, būti labai pavojingiems. Statistikos apie mirtis nuo krokodilų dantų niekas neveda, tačiau akivaizdu, kad kasmet jie pražudo šimtus, o gal net tūkstančius žmonių.
Apskritai krokodilo psichoanalitiko profesija yra pavojinga, bet ar rizika verta 5200 JAV dolerių per mėnesį, kiekvienas ekstremalas turi nuspręsti pats.
2. Tuo metu, kai didžioji dauguma žmonių stengiasi kuo greičiau ir kuo toliau pabėgti nuo audrų ir viesulų, kai kurie žmonės leidžiasi į pačią klimato anomalijų širdį. Kai kuriems audrų medžiotojams tokios rizikingos kelionės yra tiesiog hobis. Tuo tarpu mokslininkai, meteorologai ir žurnalistai rizikuoja savo gyvybe, atlikdami tarnybines pareigas. Per mėnesį jie uždirba apie 5100 JAV dolerių.
3. Daugelis žmonių per pusryčius ant avižinių dribsnių pila pieną, todėl gyvatės nuodų medžiotojo profesija jiems gali atrodyti kažkuo pažįstama. Gyvatės nuodai dažnai būna mirtini, tačiau iš jų gaminamas priešnuodis, kuris gali būti naudojamas daugeliui ligų gydyti. Gyvatės nuodus medžiotojai išgauna laikydami gyvatę už galvos, kol ji įkanda į gumos gabalą. Kitas būdas išgauti nuodus – leisti elektros srovę per gyvatės smegenis. Gyvatės nuodų medžiotojo atlyginimas vidutiniškai siekia 2 500 USD per mėnesį.
4. Už šuolį parašiutu iš lėktuvo galima sumokėti kelis šimtus dolerių, tačiau dirbdami parašiutizmo instruktoriumi ir darydami tai kasdien, galite uždirbti iki 2 000 dolerių per mėnesį.
5. Nardymo su akvalangu profesija leidžia uždirbti iki 4900 dolerių per mėnesį. Šis darbas ne tik įdomus, bet ir pavojingas. Ypač rizikinga tiems, kurie nardo urvuose.
6. Tie, kurie gesina gaisrus šokdami į gaisro židinį su parašiutu, vadinami parašiutininkais-ugniagesiais. Ši profesija daug pavojingesnė, nei paprasto parašiutininko instruktoriaus, kadangi čia neužtenka tiesiog saugiai nusileisti. Ne mažiau svarbu tai, kas vyksta nusileidus į patį gaisro židinį. Mėgstantys derinti šuolį su parašiutu ir gaisrų gesinimą uždirba vidutiniškai nuo 2 700 iki 2 800 JAV dolerių per mėnesį.
7. Finansiškai pelninga yra safario gido profesija. Jo atlyginimas gali siekti iki 6000 JAV dolerių per mėnesį. Už šiuos pinigus gidams tenka keliauti į nuo civilizacijos nutolusias vietoves ir susidurti su nenuspėjamais gyvūnais bei nervingais turistais.
8. Holivudo aktoriai tikriausiai mano, kad jiems nepakankamai mokama už tai, kad jie patys atlieka kaskadinius triukus. Kaskadininkai uždirba daugiau nei daugelio kitų ekstremalių profesijų atstovai – apie 5 900 JAV dolerių per mėnesį. Be adrenalino gausos, tarp šios profesijos pliusų yra ir tai, kad galima susirasti draugų tarp įžymybių.
9. Praėjusiais metais į Everestą įkopė daugiau nei 4 tūkst. žmonių, tai yra daugiau nei pusė visų į kalnus iškeliavusių alpinistų. Didžioji dauguma jų aukščiausią planetos viršūnę šturmavo ne vieni, o padedami patyrusių instruktorių, kurie per sezoną uždirba 5 000 dolerių.
10. Užbaigia ekstremaliausių profesijų dešimtuką raftingo instruktorius. Šie žmonės padeda įspūdžių ieškotojams įveikti slenksčius kalnų upėse už 6700 dolerių per sezoną.