Ką pasėsi, tą ir pjausi

Bumerango dėsnis. Ką pasėsi…

Kaskart stebiuosi, kai žmonės nori tai patikrinti: sviedžia bumerangą į padangę ir laukia atskris-neatskris… Būtinai atskris! Tik ne iš karto, o galbūt kitokioje situacijoje, tačiau neišvengiamai sugrįš ir skaudžiai užgaus. Ir, kaip visada, tai bus labai netikėta, pirma mintis, kuri šauna į galvą tokiais momentais: „Už ką? Juk aš šito nenusipelniau!”

Savo profesijos dėka pripratau stebėti žmones: jų žodžius, poelgius, ir negaliu nustoti stebėtis, kai, pavyzdžiui, moteris skundžiasi, kad jos vyras ją ignoruoja, o pati nepaiso elementariausių savo vaiko prašymų ir žodžių. Man ryšys tarp šių dalykų akivaizdus, o jai – ne.

Arba štai situacija, kuri nutiko vakar: į mano paskaitą užsiregistravo moteris, patvirtino norą dalyvauti, kai derinau visiems patogų laiką. Tačiau nustatytu laiku nepasirodė, buvome priversti jos laukti, nors mano žinutes ji skaitė, tačiau į jas neatsakė. Elementarus ignoravimas, t.y. žmogus sąmoningai paleido šį bumerangą, netikėdamas, kad jis kada nors, kokioje nors situacijoje sugrįš.

Galite tai vadinti kaip norite: visatos dėsniu, bendravimo psichologija, „ką pasėsi, tą ir pjausi“ – tačiau iš kitų žmonių mes gauname būtent tai, ką patys pasiunčiame į šį pasaulį. Ir jeigu imsime realiai žvelgti į pasaulį, o svarbiausia – į save tame pasaulyje, bus labai nesunku pamatyti, kad ryšys tarp mūsų veiksmų ir to, kas mūsų laukia ateityje, yra akivaizdus.

Gavusi ignoravimo bumerangu per pakaušį, aš, žinoma, puoliau prisiminti, kada pati jį paleidau, kadangi žinau, kad kitaip nebūna. Prisiminiau. Paleidau pakankamai sąmoningai, mėgindama teisintis, kad tai neišvengiama priemonė. Tačiau dėsniui jokie vidiniai pasiteisinimai nėra svarbūs, svarbus pats veiksmas. Juk aš puikiausiai žinau, kad jei ką nors įmečiau į mane supantį pasaulį – žodžius, troškimus, mintis, emocijas, poelgius, tai visa tai man būtinai sugrįš. Reikia tik truputėlį palaukti…

Mes visi kasdien, net patys to nepastebėdami paleidžiame į visas puses šimtus „bumerangų“. Ir jau paskui „nuimame derlių”: nesėkmes, blogą elgesį su savimi, ligas. Tačiau „bumerango dėsnio“ psichologija slypi tame, kad viena su negatyvu išgyventa diena gali mums labai brangiai kainuoti. Žodžiai, pasakyti įniršio metu, blogi palinkėjimai mintyse kokiam nors žmogui, nuosavas pavydas – visa tai turi didžiulę galią.

Kokia išeitis?

Kontroliuoti ne tik savo elgesį, bet ir mintis bei jausmus? Palikime šį klausimą atvirą.

.



Naujienos iš interneto

Skausmas turi būti išjaustas ir išgyventas

Žmonės dažnai kreipiasi į psichologus turėdami vieną tikslą - nedelsiant, tučtuojau numalšinti…

Paslaptinga civilizacija: pirminių Antarktidos žemėlapių šaltinių paslaptys

Antarktida - vienas paslaptingiausių mūsų planetos žemynų. Šis sniegu padengtas kontinentas vis…

Nesistenkite įtikti niekam, išskyrus save

Savo žmogui būsite brangūs ir vertingi tokie, kokie esate. Ir jums neteks…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *