Įdomu tai, kad neigiamas nusiteikimas linkęs plisti kaip virusinė infekcija. Ko negalima būtų pasakyti apie pozityvą. Mums lengva sugadinti nuotaiką, mes ilgai „virškiname“ kažkieno grubumą, įžeidimus. Todėl labai svarbu bendrauti būtent su pozityviai nusiteikusiais žmonėmis.
Psichologinį nusiteikimą galima perduoti nuo žmogaus žmogui, ypač ilgai bendraujant. Taip yra todėl, kad smegenyse yra veidrodinių neuronų, kurie yra atsakingi už empatiją ir suteikia mums galimybę įsivaizduoti save kito asmens vietoje. Pats savaime šis įgūdis yra naudingas, tačiau turi ir minusą, neigiamą pusę: mes perimame tiek pozityvą, tiek negatyvą.
Kaip dauginasi negatyvas?
Nemėgstame to sau pripažinti, tačiau mes visada priklausome nuo kažkieno nuomonės. Tai turi įtakos ir mūsų elgesiui. Įdomu tai, kad neigiama nuomonė yra žymiai svaresnė už teigiamą.
Mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu dalyviai įvertino skirtingus produktus. Paskui jie apsikeitė atsiliepimais (ir teigiamais, ir neigiamais) su likusiais. Paaiškėjo, kad neigiami atsiliepimai turėjo didesnę įtaką grupės narių požiūriui į prekę: jei nuo pat pradžių buvo neigiami, tai keitėsi prastėjimo linkme, o jei teigiami – dažnai tapdavo neigiamais. Kai savanoriai bendraudavo su tais, kurie davė neigiamų atsiliepimų, jie dar labiau sutvirtindavo savo blogą požiūrį.
Liūdesys yra kaip virusas
Įdomu tai, kad emocijų perdavimas panašus į virusinę infekciją, o liūdesys plinta greičiau nei džiaugsmas. Kitaip tariant, laimingas draugas padidins jūsų džiaugsmą 11%, o liūdnas draugas mūsų nelaimę padvigubins.
Šia prasme neigiamos emocijos veikia tarsi gripas: kuo daugiau tokių užsikrėtusių draugų mūsų socialiniame rate, tuo didesnė tikimybė, kad užsikrėsime „liga“.
Užkrečiama liūdna nuotaika
Mes akimirksniu „nuskaitome“ kitų žmonių niūrią nuotaiką ir agresiją, o smegenys į tai reaguoja. Dėl to ir mus pačius galiausiai užvaldo bloga nuotaika.
Ekspertai pakvietė savanorius pasikalbėti su atsitiktinai atrinktais pašnekovais. Tie, kurie susidūrė su nemandagumu, kito kontakto metu patys buvo nemandagūs, o agresyvi nuotaika gali išsisaugoti mumyse iki septynių dienų.
Kito eksperimento metu savanorių buvo paprašyta ieškoti žodžių atsitiktinai išdėstytomis raidėmis. Rezultate, tie, kurie susidūrė su grubumu, dažniau ieškojo žodžių, susijusių su negatyvumu. Galima daryti išvadą, kad mes priimame tai, ką žmonės mums transliuoja, ir ypatingai – neigiamas emocijas.
Svarbu būti apsuptam pozityvių žmonių
Jeigu jau kitų žmonių nuotaika perduodama mums ir atsispindi mūsų veiksmuose, būtų naudinga laikytis atokiau nuo negatyvių asmenybių.
Jei nuolat mirksime negatyvo pelkėje, tai gali negatyviai atsiliepti netgi sveikatai. Todėl naudinga bendrauti daugiausiai su tais žmonėmis, kurie skleidžia aplink save teigiamą krūvį.
Jei vis dėlto jūsų gyvenime esama negatyvo, reaguokite į tai pozityviai, neutralizuokite svetimą agresiją, susierzinimą, pyktį. Tegul dauginasi tik viskas, kas gera ir šviesu