Kantrybė

Kantrybė – labai pavojingas dalykas

„Pakentėk… Nutylėk… Padaryk, ko iš tavęs reikalauja, kam pyktis?..” – visa tai teisinga. Ginčytis beprasmiška ir nekonstruktyvu. Galima tik mirti, o štai ginčytis nevalia. Kivirčas – didis blogis. Tačiau, iš kitos pusės, bet koks prisitaikymas, kaip Freudas rašė – tai „maža mirtis”.

Kiekvieną kartą, kai tenka iškęsti tai, kas prieštarauja tavo vidiniams orientyrams ir vertybėms, miršta mažytė tavo asmenybės dalelė. Ištinka nedidelė psichologinė mirtis.

O formulė paprasta: iš pradžių psichologinė mirtis, paskui – socialinė, paskui – biologinė. Emocijos niekur nedingsta, jos lieka viduje ir mus po truputėlį žudo. Nors šypsomės ir maloniai kalbamės su žmogumi, kurio idėjos, poelgiai ir kalbos mums visiškai nepriimtini.

Tačiau tenka stovėti šalia tokio žmogaus su padėklu ir servetėlėmis, tartum būtum restorano padavėjas, tenka įsiteikiančiai šypsotis ir linksėti galva, belaukiant, kad galbūt gausi arbatpinigių. Nors tie arbatpinigiai labai abejotini – tai tik viso labo faktas, jog nereikės bartis. Ir gebėjimas išlikti maloniu žmogumi nemalonaus žmogaus akyse. Kitokios naudos dažniausiai nėra. O pastangų nekonfliktuoti kaina – baisi.

Kiekvienas prisitaikymas – maža mirtis. Galbūt, smegenų neuronai miršta, galbūt sielos gabalėlis žūsta, bet tai – be galo pavojingas ir žalingas dalykas – nuolat įsiteikinėti ir šypsotis. Ir stovėti aptarnaujančio personalo poza prie restorano staliuko, belaukiant eilinio užsakymo…

Diplomatija – visai kas kita. Tai mokslas apie tai, kaip kurti santykius lygiomis teisėmis, siekiant abipusės naudos ir išsaugant taiką. O prisitaikymas ir kentėjimas – pavojingi dalykai. Nereikia daryti to, ko jiems norisi, jei mums to nesinori. Ir tylėti nereikia, jei būtina atsikirsti.

Gyvenimas brangesnis. Ir sveikatos už varganus arbatpinigius nenusipirksi. Ir taikytis reikia ne prie tironų su iki debesų užkelta saviverte, o prie gyvenimo. Kad išgyventum, gyventum ir džiugintum kitus žmones savo darbo vaisiais.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Ar prašymas visada yra vien tik prašymas?

Kas yra prašymas ir kuo jis skiriasi nuo reikalavimo? Pagrindinis skirtumas yra…

Įžeisti žmogaus neįmanoma, jis gali tik pats įsižeisti

Neretai „sąmoningų“ žmonių sluoksniuose galima išgirsti nuomonę, kad įsižeidimas būdingas tik "nušvitimo"…

Mįslingi rašmenys

Naujojo Pietų Velso (Australija) parke, 100 km į šiaurę nuo Sidnėjaus, miškingoje…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *