Mus supantis pasaulis kupinas muzikos. Be to, melodingų garsų galima išgauti ne tik iš tradicinių instrumentų, bet praktiškai iš bet ko. Jei netikite, įsitikinkite patys.
Daržovių orkestras
Vienos miesto (Austrija) daržovių orkestras, pirmą kartą suburtas beveik prieš dvidešimt metų, tapo viena keisčiausių muzikinių grupių planetoje, kurios sudėtyje dalyvauja netgi virtuvės šefas.
Prieš kiekvieną pasirodymą muzikantai iš žalių daržovių išsiskaptuoja savo instrumentus, o po koncerto iš jų gamina sriubą lankytojams.
002
Nuoširdžiai tikimės, kad kačių pianinas niekada nebus atkurtas. Išsamus fantastiško muzikos instrumento, vadinamo Katzenklavier (t. y. kačių pianinu), aprašymas buvo pateiktas knygoje. Oktavą sudaro katės, išdėstytos pagal balso tembrą. Jų uodegos eina link klaviatūros, kurioje įtaisytos vinys. Paspaudus klavišą, vinis įduria katei į uodegą ir ji išleidžia atitinkamą garsą. Siaubas…
003
Griaustinio dievo Dzeuso garbei pavadintas „Zeusophone” skleidžia futuristinius garsus naudodamas elektros iškrovas. Jis taip pat žinomas kaip „Dainuojanti Teslos ritė”. Elektros lanko garsai keičiasi priklausomai nuo įtampos pokyčių ritėje.
Jūros vargonai
Pasaulyje egzistuoja dveji dideli jūros vargonai – vieni jų yra Zadare, Kroatijoje, o kiti – San Franciske, JAV. Abu juos sudaro vamzdžiai, kurie sugeria ir sustiprina bangų skleidžiamą garsą, todėl jūra su savo kaprizais tampa pagrindiniu atlikėju. Liudininkai sako, kad garsas primena vandens teliūskavimą ausyse.
Janko klaviatūra
Janko klaviatūra, pavadinta jos kūrėjo Paul von Janko vardu, primena ilgą netaisyklingą šachmatų lentą. Dėl alternatyvaus klavišų išdėstymo galima groti fragmentu, neprieinamus tradiciniu instrumentu.
Nepaisant akivaizdaus sudėtingumo, joje yra tiek pat klavišų, kiek ir įprastame fortepijone, o groti netgi lengviau, nes norint pakeisti oktavą, užtenka tik pakelti rankas aukštyn arba žemyn, o ne mokytis naujų pirštų pozicijų.
Termenvoksas
Termenvoksas – vienas pirmųjų elektroninių instrumentų, pavadintas 1928 m. jo autoriaus garbei. Dvi metalinės antenos lemia atlikėjo rankų padėtį, nuo kurios priklauso, kaip keičiasi elektrinis signalas, paverčiamas įvairaus dažnio ir stiprumo garsu.
Unzello
Iš išvaizdos unzello labiau primena Koperniko veikalo visatos modelį. Kitaip nei tradicinėje violončelėje, čia kaip rezonatorius naudojamas apvalus akvariumas.
Hidrolofonas
Hidrolofonas – Steve’o Manno sukurtas naujosios eros instrumentas, kuriuo siekiama pabrėžti vandens svarbą, taip pat pasitarnauti kaip naujos patirties šaltinis regos negalią turintiems žmonėms. Iš esmės tai didžiuliai vandens vargonai, o norėdamas jais groti atlikėjas užspaudžia plonas skylutes, iš kurių lėtai teka vanduo. Dėl hidraulinio slėgio susidaro garsas, primenantis vargonų skambesį.
Didieji stalaktitų vargonai
Gamtoje gausu ausį džiuginančių garsų. Lelandas V. Sprinklas (Leland W. Sprinkle), sujungęs žmogaus išradingumą ir natūralią akustiką, Lurajaus urvuose (Virdžinija, JAV) sukūrė unikalų „litofoną”. Guminiai plaktukai smūgiuoja į tūkstančių metų senumo stalaktitus, atkurdami įvairaus tonacijos skambesio garsus.
Gyvatė
Gyvatė – bosinis pučiamasis instrumentas, taip pavadintas dėl savo neįprastos formos. Jo kūgiškas, išlenktas korpusas leidžia išgauti unikalius garsus, kažką tarpinio tarp tūbos ir trimito.
Ledo vargonai
Švedijos ledo viešbutis, pastatytas vien iš ledo, yra vienas garsiausių ir madingiausių viešbučių pasaulyje. 2004 m. amerikiečių ledo skulptorius Timas Linhartas jam sukūrė pirmuosius pasaulyje ledo vargonus, kurių vamzdžiai išskaptuoti iš ledo. Deja, pavasarį vargonai ištirpo.
Eolas
Aeolus – tai milžiniška arka su vamzdžiais, kurie gaudo vėjo dvelksmą ir paverčia jį keistu garsu, primenančiu NSO nusileidimą.
Šarpsichordas
Šarpsichordas – vienas sudėtingiausių instrumentų mūsų sąraše. Jame yra 11250 skylučių, į kurias, panašiai kaip muzikinėje dėžutėje, galima kaišioti vinis. Saulės energija varomas cilindras sukasi ir kilnoja svertus, su kuriais sujungto stygos. Paskui energija perduodama į tarpinę detalę, kuri savo dideliu ruporu sustiprina garsą.
Bet kokia tvora
Nedaugelis žmonių šiame pasaulyje gali save pavadinti „tvorininku” (pianisto, smuikininko, gitaristo analogas). Ossie Johnas Rose’as (jau dabar skamba kaip roko žvaigždės vardas) muziką iš tvorų išgauna smuiko smičiumi. Jo instrumentu gali būti bet kokia tvirtai ištempta tvora – nuo spygliuotos vielos iki lygaus žvejybinio lyno. Labiausiai provokuojantys jo kūriniai – grojimas ant JAV ir Meksiką skiriančios bei ant Siriją ir Izraelį skiriančios tvoros.
Būgnai iš sūrio
Būgnai iš sūrio – nuostabus instrumentas, kuriame susivienija žmonijos meilė sūriui ir muzikai. Jo kūrėjai paėmė įprastą būgnų komplektą ir visus būgnus pakeitė sūriais. Šalia kiekvieno iš jų yra mikrofonas, kad būtų galima geriau perteikti garso niuansus.