Prieštaravimas

Tas stebuklingas žodis NE

Kai kada pasitikėjimo kupinas, tvirtas „ne“ arba „ne, ačiū“ gali padėti pasitraukti iš nemalonaus pokalbio, visiškai jums nereikalingo darbo, atsisakyti nereikalingo pirkinio ir pan.

Kodėl pasakyti „ne“ būna taip sudėtinga?

Baimė pasirodyti nemandagiam. Mums įkalta į galvas būti gerai išauklėtais, mandagiais, ir šiuo atveju mes visa tai suprantame absoliučiai neteisingai. Visa tai – iš vaikystės, kai tėvai reikalavo būti „gerais vaikais”.

Nepasitikėjimas savimi. „O ką, jeigu tai iš tikrųjų yra kažkas tokio, ko man iš tikrųjų reikia, kas yra teisinga, madinga, bet aš to kol kas dar nesupratau?“. Pasitikėkite savo intuicija, ir jeigu jei ji sako, kad jums to nereikia, vadinasi, nereikia.

Konfliktų baimė. Atrodo, kad lengviau sutikti su papildomu darbu ar jums nereikalingu, bet atkakliai brukamu dalyku, arba paskolinti pinigų, nors laisvų pinigų nėra, nei pasakyti „Ne” ir įsivelti į galimą konfliktą.

Dažnai būna taip, kad iš pradžių pasakius „taip“, o paskui išsisukinėjant nuo to, dėl ko jau sutikote, kyla daug daugiau konfliktų, nei iš pat pradžių pasakius atvirą ir sąžiningą „ne“.



Naujienos iš interneto

Šių produktyvumo gudrybių verta pasimokyti iš vaikų: 5 paprasti būdai

Kai kuriems suaugusiems vertėtų pasimokyti iš vaikų, kaip spręsti neįprastas, nestandartines užduotis…

Tas, kuris su jumis negerai pasielgė – praras laimę

Neteisybė, niekšiškas poelgis, atliktas sąmoningai, visada sugrįžta žmogui, kuris taip pasielgė. Žinoma,…

Neįprasčiausi muzikos instrumentai istorijoje

Mus supantis pasaulis kupinas muzikos. Be to, melodingų garsų galima išgauti ne…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *