Ką internete publikuoja žemos savivertės žmonės

Šiandien paskyrą socialiniuose tinkluose turi praktiškai visi, tačiau mažai kas susimąsto, ką verta, o ko nevertėtų ten skelbti. Pavyzdžio dėlei pateikiame penkis dalykus, kurie byloja apie juos publikuojančių žmonių nepasitikėjimą savimi. Esu tikras, kad ir jūsų paskyroje atsiras bent kelios tokios nuotraukos.

Nuotraukos su geografinėmis žymomis. Baisiai nerimaujate, ką apie jus pagalvos kiti žmonės, tame tarpe ir internetiniai draugai. Dėl to iš visų jėgų stengiatės įrodyti aplinkiniams, kad gyvenate aktyvų, turiningą gyvenimą, kupiną įvairovės ir nuotykių. Štai jūs aplankėte muziejų, o štai čia – su draugais šašlykus kepatės. Visa tai nuostabu, tačiau atskleisime paslaptį: jūsų buvimo vieta mažai ką jaudina, dėl to visai nebūtina aiškinti, kur ir kada buvote ar esate.

Nuotraukos iš sporto salės. Priežastis lygiai ta pati. O ką, jei staiga dar ne visai Lietuva žino, jog jūs sportuojate? Vėlgi jus nustebinsime: sportuoja labai daug žmonių! Labai puiku, kad turite tokį pomėgį, tik nereikia pernelyg dažnai apie jį pasakoti. Žmonėms, kuriems esate išties įdomus, visiškai nusispjauti, sportuojate jūs, ar nesportuojate.

Maisto nuotraukos. Žmonės, kurie pastoviai dalinasi pusryčių, pietų ir vakarienių nuotraukomis – bet kurio psichologo svajonė. Bandymai įrodyti draugams, kad maitinatės gerose kavinėse ir galite sau leisti sumuštinį su ikrais, liudija apie itin žemą savivertę. Išimtis – blogeriai, turintys specializuotus maisto tinklaraščius. Ten nuotraukos išties savo vietoje, atrodo gražiai ir apetitiškai.

Dovanų ir pirkinių nuotraukos. Visi vaikštome į parduotuves, perkame drabužius, gauname iš draugų ir artimųjų dovanų ir tik žmonės su žema saviverte pasakoja apie tai visam internetui. Tokiomis publikacijomis jūs tik eilinį kartą patvirtinate, kad negalite gyventi be aplinkinių pritarimo. Be to, jums labai norisi parodyti kitiems, kad jus kažkas myli ir lepina.

Pasakojimai apie savo jausmus. Grupė mokslininkų iš Birmingemo, Edinburgo ir Heriot Vato nustatė, kad žemą savivertę turintys žmonės dažniau už kitus aprašinėja socialiniuose tinkluose savo emocijas, pergyvenimus ir nuotaikas. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog jie šiek tiek egocentriški, juk reguliariai kalba apie savo jausmus. Tačiau tokiu būdu jie tik eilinį kartą parodo, kaip stipriai jiems trūksta bendravimo realiame, o ne virtualiame gyvenime.

O kaip reikalai su jūsų saviverte?

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Psichologiškai brandūs ir save mylintys žmonės daugumai aplinkinių yra nemalonūs

Būtent tokį paradoksą mes stebime aplink save. Stiprūs, nepriklausomi ir savarankiški žmonės…

Atsitiktinumų nebūna

Pats pirmas dalykas, kurį būtina padaryti - priimkite situaciją tokią, kokia ji…

Žemė prieš tris milijardus metų

Mokslininkai surado įrodymų, kad Žemę daugiau nei prieš 3 mlrd. metų dengė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *