Žodžiai, poelgiai ir frazės, išduodantys, kad žmogus mūsų nekenčia

Kartais geriau aiškiai suprasti, kad aplinkiniai nusiteikę negatyviai ir stengiasi išprovokuoti negatyvias emocijas, maskuodami tai visiškai nekaltais, iš pažiūros, poelgiais ar žodžiais. Aplinkinių skleidžiamas negatyvas dažniausiai pasireiškia būtent pasyvios agresijos forma, kai nepasitenkinimas demonstruojamas negatyviomis replikomis ir analogiškais poelgiais. Žmogus, kuris jūsų nekenčia, nesakys to atvirai, jo pyktis pasireiškia pasyvia forma, konkrečiais žodžiais, poelgiais, frazėmis, apie kuriuos mes dabar ir papasakosime.

Žodžiai ir frazės, liudijantys apie neapykantą

„Gerai”, „Kaip nori”. Išsisukinėjimas nuo tiesaus atsakymo, pasitelkus šiuos žodžius – žanro klasika. Šitokiu būdu žmogus, užuot pasakęs, kas būtent jam nepatinka, demonstruoja pyktį netiesioginiu būdu.

„Man atrodė, kad tu žinai”. Šia fraze žmogus išreiškia savo antipatiją, slėpdamas jums svarbią informaciją. Neretai taip elgiasi smulkūs manipuliatoriai, mėgstantys regzti intrigas.

„Turint galvoje jūsų lygį, esate labai daug pasiekęs”. Frazė priskiriama antrarūšių komplimentų kategorijai. Tai kažkas panašaus, kaip nurodyti suaugusiai moteriai jos amžių, pridūrus: „Nepergyvenkite, ir po 50-ies dar galima vyrą susirasti”. Dažniausiai tokie pasisakymai užkabina vidines problemas. Žmogus apeliuoja į amžių, lytį, išsilavinimą, gyvenimo lygį. Šiuo triuku naudojasi tie, kurie sąmoningai siekia jus įžeisti, įskaudinti ir pažeminti.

„Su džiaugsmu padėčiau, bet…” Susipažinkite – pasyviai agresyvių žmonių devizas. Šitie egzemplioriai šypsosi jums į akis, o už nugaros rezga intrigas. Ir kuo aktyviau jų ko nors prašysite, tuo daugiau atsiras priežasčių pasakyti jums „ne”.

„Jūs prašote kažko visiškai nerealaus”. Tuo metu, kai išsigalvotos priežastys pasakyti „ne” išsisemia, žmogus suranda kitą variantą – suversti kaltę kažkam kitam, dažniausiai būtent tam, kuris paprašė. Darbuotojas nesusidorojo – kaltas viršininkas, reikalaujantis neįmanomo už tokią menką algą.

„Aš gi tiesiog pajuokavau”. Sarkazmas – tikriausiai pats geriausias būdas slapčia išreikšti neapykantą. Galima pasakyti kažką labai skaudaus ir įžeidžiančio, o paskui iškart įjungti atbulinį bėgį: „Tai tik pokštas, tu pernelyg greitai įsižeidi”.

Aplinkinių poelgiai, liudijantys apie neapykantą

Jums atsisako padėti. Jei pradėjote pastebėti, kad aplinkiniai pastoviai atsisako jums padėti, tai gali reikšti, kad jie paslapčia jūsų nekenčia. Atvirai nusiteikę žmonės pasiūlys jums savo pagalbą dar prieš tai, kai jos paprašysite. O jei pastebėjote, kad prašymai vis dažniau lieka be atsako – tai jau požymis, kad tie žmonės nenori su jumis bendrauti.

Jūsų vengia. Vengti galima įvairiais būdais, tačiau rezultatas visada tas pats: aplinkiniai stengiasi bet kokia kaina sumažinti bendravimo su jumis intensyvumą. Gali teisintis užimtumu, ligomis, sunkumais, kuo tik norite, kad tik išsisuktų nuo kontakto su jumis.

Jumis nepasitiki. Jei žmonės privengia palaikyti pokalbį, iš visko sprendžiant, jie jumis paprasčiausiai nepasitiki. Tai galima pajausti tiek asmeniniame pokalbyje, tiek susirašinėjant: priešiškai nusiteikęs žmogus dažniausiai atsakinėja trumpai ir sausai. Jeigu bandote jį išjudinti, žmogus stengiasi greičiau užbaigti pokalbį. Taip pat galimi atvejai, kai aplinkiniai bendrauja tarpusavyje, tačiau pokalbis nutrūksta, kai pasirodote jūs.

Jus sabotuoja. Vienareikšmiškas būdas parodyti neapykantą – abejingumas. Žmonės gali išsisukinėti nuo atsakymų į jūsų klausimus, ignoruoti jūsų pasisveikinimą, perkelti susitikimus.

Gestai. Aplinkiniai gali slėpti savo agresiją, tačiau kūno kalba juos būtinai išduos. Žmonės, kuriuos jūs erzinate, dažniausiai vengia akių kontakto, sukryžiuoja rankas ant krūtinės pokalbio metu, stengiasi išlaikyti distanciją.

Atpažinti užslėptą agresiją sudėtinga. Juk iš pirmo žvilgsnio agresyviai nusiteikęs žmogus nedaro nieko tokio, kad jį išduotų: jis nerėkia, nesimuša, elgiasi pakankamai mandagiai ir draugiškai. Tačiau jo žodžiai ir poelgiai vienas kitam prieštarauja. Jei pradėjote pastebėti, kad kažkas negerai, neignoruokite intuicijos ir visų šių užmaskuotų neapykantos požymių. Visai gal būti, kad tie žmonės išties jūsų pakęsti negali.

.



Naujienos iš interneto

Kovinės senojo pasaulio kiaulės

Per visą žmonijos istoriją gyvūnai buvo efektyviai jaukinami ir naudojami kaip papildoma…

Venkite bendrauti su žmonėmis, kurie atima iš jūsų džiaugsmą

Visomis jums prieinamomis priemonėmis ignoruokite bet kokius kontaktus su negatyviais žmonėmis. Nedalinkite…

Visatos ženklai

Ar dažnai susiduriate su ženklais? Jeigu taip, tai tikriausiai žinote, koks jausmas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *