Žmonės linkę reikalauti iš kitų neįmanomo

Tyrėjai iš Vaterlo universiteto padarė išvadą, kad dauguma žmonių nelaiko pasiteisinimu fakto, kad suteikti kokios nors pagalbos jiems neįmanoma. Kitaip tariant, žmogus linkęs kelti kitiems perdėtus ir net neįmanomus reikalavimus.

Specialistai atliko eilę tyrimų, kurių visi dalyviai buvo suskirstyti į kelias lygias grupes. Tiriamieji turėjo skaityti istorijas, kurių pagrindinis siužetas buvo tas, kad įvairios kliūtys trukdė pagrindiniams veikėjams tam tikromis sąlygomis atlikti savo pagrindinę užduotį. Po to ekspertai uždavė savanoriams eilę klausimų, kurie palietė moralinės pareigos ir kaltės temą.

Kaip paaiškėjo, beveik visi tiriamieji iš herojų reikalavo praktiškai neįmanomo. Pavyzdžiui, pagal vienos iš istorijų siužetą, tvenkinyje vienu metu skendo du žmonės, o gelbėtojas turėjo galimybę išgelbėti tik vieną. Didžioji dauguma tyrimo dalyvių nuoširdžiai manė, kad gelbėtojas privalo padėti abiem iš karto. Be to, savanoriai buvo įsitikinę, kad psichikos problemos nėra didelė kliūtis atlikti užduotį. Pavyzdžiui, žmonės atsisakė tikėti, kad vienos iš istorijų herojus dėl depresijos negalėjo sėsti prie automobilio vairo, ir laikė jį kaltu. Tuo pačiu metu lūžusi koja jiems atrodė svarbesnė priežastis.

Pasak mokslininkų, išsamus šios temos tyrimas padės jiems gerokai supaprastinti žmonių, kenčiančių nuo psichikos sutrikimų, gyvenimą – mokslininkai ketina dirbti su jų pasaulėžiūra ir lūkesčius labiau suderinti su realybe.

.Naujienos iš interneto

Laimės nesurasime. Laimė – tai kasdieninis mūsų pasirinkimas

Daugelis žmonių įsitikinę, kad laimę galima gauti iš išorinių šaltinių, kad ją…

Septyni žmogaus gyvenimai

Kaip tvirtina visa eilė teorijų ir religinių sistemų, žmogus šiame pasaulyje atgimsta…

Unikali siela

Kiekvienas iš mūsų yra unikalus ir nepakartojamas. Kiekvienas iš mūsų turi savo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.