Žmonės linkę reikalauti iš kitų neįmanomo

Tyrėjai iš Vaterlo universiteto padarė išvadą, kad dauguma žmonių nelaiko pasiteisinimu fakto, kad suteikti kokios nors pagalbos jiems neįmanoma. Kitaip tariant, žmogus linkęs kelti kitiems perdėtus ir net neįmanomus reikalavimus.

Specialistai atliko eilę tyrimų, kurių visi dalyviai buvo suskirstyti į kelias lygias grupes. Tiriamieji turėjo skaityti istorijas, kurių pagrindinis siužetas buvo tas, kad įvairios kliūtys trukdė pagrindiniams veikėjams tam tikromis sąlygomis atlikti savo pagrindinę užduotį. Po to ekspertai uždavė savanoriams eilę klausimų, kurie palietė moralinės pareigos ir kaltės temą.

Kaip paaiškėjo, beveik visi tiriamieji iš herojų reikalavo praktiškai neįmanomo. Pavyzdžiui, pagal vienos iš istorijų siužetą, tvenkinyje vienu metu skendo du žmonės, o gelbėtojas turėjo galimybę išgelbėti tik vieną. Didžioji dauguma tyrimo dalyvių nuoširdžiai manė, kad gelbėtojas privalo padėti abiem iš karto. Be to, savanoriai buvo įsitikinę, kad psichikos problemos nėra didelė kliūtis atlikti užduotį. Pavyzdžiui, žmonės atsisakė tikėti, kad vienos iš istorijų herojus dėl depresijos negalėjo sėsti prie automobilio vairo, ir laikė jį kaltu. Tuo pačiu metu lūžusi koja jiems atrodė svarbesnė priežastis.

Pasak mokslininkų, išsamus šios temos tyrimas padės jiems gerokai supaprastinti žmonių, kenčiančių nuo psichikos sutrikimų, gyvenimą – mokslininkai ketina dirbti su jų pasaulėžiūra ir lūkesčius labiau suderinti su realybe.

.Naujienos iš interneto

Konfliktas – nuostabi santykių forma

Į žodį "konfliktas" dauguma mūsų reaguojame negatyviai - įžvelgiame jame agresiją, peštynes,…

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice…

Pasakyti „Man tai nepatinka” ir nesusibarti

Kaipgi sunku būna parodyti savo nepasitenkinimą! Ar tiesiog išdėstyti savo požiūrį, kai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *