Prožektoriaus efektas

Ką pasakys žmonės? Ką apie mane pagalvos kiti? O ką, jei mano nerangumą pastebės aplinkiniai?

Pažįstami klausimai? Ką gi, tuomet pakalbėkime apie prožektoriaus efektą.

Kiekvienas žmogus linkęs perdėti kitų žmonių dėmesį savo asmenybės adresu. Taip yra vien dėl to, kad kiekvienas iš mūsų suvokia pasaulį per savo jausmų, samprotavimų ir stereotipų prizmę ir tokiu būdu jo pasaulio vaizdas gaunasi subjektyvus. Ir jis, šitas žmogus, savaime suprantama, tame pasaulyje tampa svarbiausiu visuotinio dėmesio magnetu.

Pavyzdys. Einate gatve ir suklumpate. Ir čia pat imate jaudintis: ar netapote pernelyg didelio aplinkinių dėmesio objektu? Ar kas nors aplinkui nesišaipo, pamatę, koks jūs nerangus? Arba darbe lašelis kavos užtiško ant marškinių ir tą pačią akimirką jums pradeda atrodyti, tartum visi tai pamatė, tartum jūs būtumėte apšviestas ryškia prožektorių šviesa ir visų aplinkinių dėmesys susifokusavo būtent į jus.

Pakankamai nekomfortiškas jausmas, tiesa? Ir mes, apimti panikos, tučtuojau puolame valyti to lašelio pėdsakų, kurių, atvirai sakant, niekas ir nematė. Nors ne… Galbūt kažkas išties atkreipė dėmesio į kavos dėmelę ar jūsų nerangumą gatvėje, tačiau tai padarė anaiptol ne visi. Ir tie atkreipę dėmesį žmonės tikrai nedarys jūsų dėmesio centru. Aplinkiniai greičiausiai nesuteiks įvykiui tokios svarbos, kokią suteikiate jūs. Ir nors mes neretai negalime atsikratyti sumišimo tuo metu, kai padarome klaidą, tačiau suvokti, kokiu mastu perdedame kitų dėmesį savo adresu – tai jau didelis žingsnis į priekį.

Venkime logikos klaidų.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Jūs neatsakingas už kieno nors laimę

Supraskite tai tiesiog dabar. Jūs nesate atsakingas už kieno nors laimę. Jūs…

Atleisti – nereiškia nustoti reikalauti

Kai mus kas nors įskaudina, ši patirtis užgula mus kaip sunki našta.…

Išsipildžiusi svajonė – tai Blogis

Pasaulyje yra tik du tikri skausmai ir kančios. Kai jūsų noras niekaip…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.