Neapsimetinėkite, kad viskas gerai, jeigu taip nėra

Kartais mes iš visų jėgų apsimetinėjame, kad su mumis viskas gerai, šypsomės, kai tuo tarpu viduje drioksi žemės drebėjimai ir veržiasi vulkanai. Kodėl taip darome? Kodėl neleidžiame sau pergyventi realių emocijų ir būsenų, kurias išties realiai išgyvename?

Manau, daugeliu atvejų taip būna dėl to, kad nesame tikri, jog kažkam gali būti nuoširdžiai įdomu, kaip iš tikrųjų jaučiamės. Juk visi turi savų problemų ir rūpesčių. Be to ir kažkaip gėda verkšlenti ir prašyti palaikymo bei pagalbos, tiesa? Jau geriau užsitempti ant veido apsimestinę šypseną ir kaip nors pačiam su problemomis susitvarkyti.

O dar galime mėginti būti patogiais ir visada atrodyti laimingais, visiškai neturinčiais problemų, juk mums visada viskas patinka, nes mes paprasčiausiai bijome, kad mus paliks, jei pradėsime reikšti savo nepasitenkinimą ar rodyti blogą nuotaiką. Tokio elgesio priežastis – žema savivertė ir, atitinkamai, nemeilė sau pačiam. Tačiau patikėkite, jūs turite pilną teisę pykti ar būti dėl kažko nepatenkinti, o svarbiausia – kalbėti apie tai.

Juk kaip ilgai jūs tai ištversite, gyvendami tokiu „visada laimingo” žmogaus režimu? Be to, argi artimi žmonės, su kuriais glaudžiai kontaktuojate, neturi teisės žinoti, kaip jūs iš tikrųjų jaučiatės? Kalbėti tiesiai – taip bus sąžininga ir jų, ir jūsų pačių atžvilgiu. Ir kodėl jūs galvojate, kad tie žmonės jūsų nesupras ar bent jau nepamėgins suprasti ir palaikyti? Kas dar gali geriau tai padaryti, negu jie?

Bet jei vis tiek taip galvojate, tai galbūt turite tam rimtų priežasčių ir tie žmonės iš tikrųjų „džiaugiasi” jumis tik tada, kai jums viskas gerai ir nėra jokių problemų? Jei tai tiesa, tai tokia situacija neleistina, juk kiekvienam žmogui kartas nuo karto iškyla problemų. Ir būtent tada taip prireikia artimųjų pagalbos, kad galėtume pasijausti saugūs ir suvokti, kad mūsų nepaliks akis į akį su visomis mūsų problemomis, juk tai taip svarbu.

Dėl to labai kruopščiai pasirinkite sau aplinką ir vykite šalin toksiškus žmones, kurie nieko daugiau neveikia, kaip tik „maitinasi” jūsų energija, kai jums viskas gerai, ir iškart tampa baisiai „užimtais”, kai tik pas jus atsiranda problemų. Atminkite – jūs turite teisę būti savimi ir jausti būtent tai, ką jaučiate, o ne tai, ko „reikia” kitam ar kas jam „patogu” .

Išties artimi žmonės neišsigąs jūsų tikrų jausmų ir emocijų. Priešingai, jie įvertins jūsų nuoširdumą bei drąsą ir visada jus palaikys. Štai su tokiais žmonėmis ir verta būti, ir jeigu tokių yra jūsų gyvenime – branginkite juos.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *