Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink’s Practical Advice for Managing All Life’s Impossible Problems autorius Maiklas Benetas teigia, kad laimė slypi realybėje. Jis siūlo pažvelgti į gyvenimą blaiviu žvilgsniu: liautis be pabaigos kapstytis savyje ir kaltinti save dėl to, dėl ko esate visiškai nekalti. Šiame tekste pateikėme žiupsnelį citatų iš jo knygos.

 – Užuot mėginę išsiaiškinti problemą, paleiskite į darbą geriausias priemones, kad su ja susidorotumėte. Atsisakykite pernelyg gilaus geriausio sprendimo ieškojimo, liaukitės uždavinėti begales klausimų, tiesiog susiraskite savyje stimulą ir pradėkite aktyviai veikti.

 – Jeigu terapija problemos neišsprendė, pradėsite galvoti, kiek ji buvo intensyvi, ar buvote pakankamai atviras su gydytoju ir kokia jo kvalifikacija. Jeigu problema susijusi su santykiais, pradedate savęs klausinėti: „Ar pakankamai stengiausi išlieti visus skausmingus ir negatyvius jausmus?” Visa tai, kaip bebūtų keista, neretai dar labiau komplikuoja situaciją. Žemiau išvardinti požymiai, bylojantys, kad giluminių priežasčių paieškas laikas užbaigti:

  • Ieškojimo trukmė atvirkščiai proporcinga jūsų sugebėjimui pakeisti susiklosčiusią situaciją;
  • Jūsų draugai, vaikai ir netgi namų augintiniai aiškiai jums parodė: tema, susijusi su jūsų praeitimi, problema/kvailystėmis uždaryta;
  • Jūsų daktaras ne toks kategoriškas, kaip draugai ir naminiai gyvūnėliai, tačiau per pokalbius su jumis užmiega;
  • Jūs prasukote galvoje praeitį tiek kartų, kad netgi jūsų dežaviu jausmui atsiranda dežaviu jausmas.

 – Suprantama, suvokimas, kad atsakymas neegzistuoja ar kad jo neįmanoma gauti, nepanaikina jūsų atsakomybės už darbą su problemomis. Tai viso labo išlaisvina jus nuo problemos pirminių priežasčių ieškojimo. Tas faktas, kad nesate atsakingas už problemos egzistavimą, visiškai neišlaisvina nuo atsakomybės už jos sprendimą.

 – Save gerbti reikia ne už bendrą sėkmės kokybę, o už tai, kaip susidorojate su nesėkmėmis.

 – Kad žengtum į priekį, kai jautiesi vienišas, silpnas ir apgailėtinas, reikia turėti daug drąsos ir ryžto. Ir tai visiškai teisėtai galima laikyti vienu iš svarbiausiu pasiekimų gyvenime.

 – Arba jūs nustosite laikyti nesėkmes asmeniniu įžeidimu, arba toks elgesys nutemps jus dar žemiau į dugną.

 – Bejėgiškumo jausmas – tai dar ne požymis, kad viskas baigsis tragiškai ar kad neteisingai gyvenate.

 – Jeigu pavyks nekreipti dėmesio į košmarišką visiškos ir galutinės katastrofos jausmą, neišsikraustyti iš proto ir nesikankinti nuo nesveikai išpūstos atsakomybės, jeigu vietoje to užsiimsite problemų sprendimu, atsiras priežastis savimi didžiuotis ir atrasite begalę alternatyvių tinkamo elgesio variantų.

 – Daugelio nuomone, savigarba yra psichinės sveikatos požymis. Bet jei prisiminsime, kokio didelio skaičiaus žmonių savigarba priklauso nuo fizinio patrauklumo, pozityvaus nusiteikimo, pinigų ar banalios sėkmės, tai į tokią nuomonę neverta žvelgti rimtai. Kai teigiamas žmogaus požiūris į save priklauso nuo faktorių, kurių jis nekontroliuoja – tai be galo nepatikimas dalykas. Kai tik sėkmė nusisuka nuo tokio žmogaus, jis iškart nuleidžia rankas ir praranda viską, kuo didžiavosi.

 – Siekis kažkam patikti ir įtikti ar geriau atrodyti – ne pats stipriausias stimulas. Apsispręskite, ar reikalingi jums tie pokyčiai, kad taptumėte toks, kokiu norite būti. Jei atsiras svarių argumentų, pagrįstų būtent jūsų vertybėmis, dažniau juos prisiminkite. Tai bus lengviau išgyventi skausmą, nusivylimą ir pažeminimą, mėginant įvaldyti savikontrolę.

 – Jeigu susikoncentruosite į tai, ko norite, o ne į norą būti kažkam reikalingu, turėsite žymiai daugiau šansų sutikti žmogų, kuris atitiks jūsų toli siekiančius poreikius ir negadins jums nervų. O jei ir gadins, tai nesmarkiai.

 – Eikite į pasimatymus su linksmuoliais, o ne su tais, iš kurių gaunasi patikimi partneriai. Daugiau leiskite laiko su žmogumi, kuris jums prie širdies. Nusiteikite, kad patikimas kandidatas į partnerius nebus gražuolis neišpasakytas, jis bus „priimtinai patrauklus”.

 – Nelaukite iš koto verčiančios meilės. Pavyzdžiui tokios, kurią jautėte prastos reputacijos tipeliui ir kuri baigėsi ganėtinai liūdnai. Romantika – labai malonus dalykas, bet jeigu kuriam laikui ją pamiršite ir dalykiškai išsiaiškinsite savo išrinktojo praeitį, bus kur kas daugiau šansų išvengti skyrybų ateityje.

 – Tapti pozityvesniu – reiškia pavirsti ne angelu, o greičiau maloniu demonu. Na, arba bent jau tiek padoriu ir maloniu demonu, kad draugai neprašytų jūsų prasmegti atgal į savo pragarą.

 – Tikrasis pasitikėjimas užgimsta kai suprantate, jog nukreipėte savo pastangas, kad ir kokios jos šiuo metu būtų ribotos, teisinga ir reikalinga linkme.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *