Kodėl negalima ilgai pykti ant artimųjų

Pyktis – pavojingas jausmas. Jis gali būti visiškai teisėtas ir suprantamas, smerkti dėl jo savęs neverta, tačiau yra vienas „bet”. Tas kuris jaučia stiprią ir ilgai trunkančią negatyvią emociją, tampa savotišku branduoliniu reaktoriumi. Be to, dar ir sulaužytu reaktoriumi. Žmogus – tarsi vulkanas ima svaidyti aplink save įkaitusią lavą ir nuodingas medžiagas. Piktadario, kuris jus nuskriaudė, greta jūsų nėra. Bent jau dažniausiai taip būna. Ir visa ta baisi pykčio energija, visos fantazijos apie kerštą bei pikti palinkėjimai užgriūna artimuosius. Kurie visada šalia.

Tai neteisinga. Tačiau ir jums padarytas blogis dažniausiai būna neteisingas. Gyvenimas būna neteisingas, nieko nepadarysi. Reikia turėti galvoje štai ką: kalba eina ne apie tai, kad reikėtų viską visiems atleisti ir būti nuolankiu. Ir ne apie tai, kad pykti kenksminga. Kalba eina apie tai, kad pyktis dažnai nukreipiamas į artimus žmones. Visiškai to nenorėdami, apdeginame artimuosius ir juos apnuodijame.

Vieną moterį paliko vyras. Išėjo negražiai, apšvarino ją, paliko jai savo skolas. Susiglemžė verslą ir visą nuosavybę, kuri buvo registruota jo giminaičių vardu. Moteris jautė klaikų pyktį, dieną naktį kankinosi, pergyveno, fantazavo apie baisias bausmes buvusiam vyrui. Ją galima suprasti. Tik apie vyrą ji ir tekalbėjo. Neprakeikė, bet linkėjo pikto. O paskui susirgo sūnus. Jis buvo labai panašus į jos vyrą, iš akies trauktas jos vyras…

Kitu atveju vyras pyko ant viršininko, kuris iš jo tyčiojosi. Mesti darbo jis negalėjo – kur paimti pinigų šeimai? Ir vyriškis kentė pažeminimus, įžeidinėjimus, o širdyje kunkuliavo neapykanta. O paskui susirgo jo žmona. Iš pradžių sublogo, nusilpo, o paskui gydytojai aptiko sunkią ligą. Neišgydomą.

Arba moteris pyko ant labai toksiškos anytos, tačiau nedrįso net žodžio jai pasakyti. Kentėjo vardan santykių su vyru. Rezultatas: susirgo vyras. Ir geriausią draugę, su kuria moteris dalinosi savo pergyvenimais, ištiko sunki avarija, nors juk ne jai buvo linkima blogo, tiesa?

Arba po vyro neištikimybės sutuoktiniai liko gyventi drauge, žmona apsimetė, kad viską užmiršo, bet jautė nuolatinę nuoskaudą ir nesiliaunantį pyktį. Ir anūkas apsiplikino verdančia sriuba. Sunkūs nudegimai.

Serga ir namų augintiniai, jeigu šeimininkai jaučia stiprias negatyvias emocijas. Šunelį ar katę žmogus labai myli, kartais tos meilės netgi pernelyg daug, juk sunkiais gyvenimo momentais bendravimas su gyvūnais padeda atsikratyti streso. O paskui gyvūnėlis suserga ir žūsta, tokių atvejų labai daug. Nes šeimininkas – kaip išsiveržęs vulkanas, kaip sulūžęs atominis reaktorius, štai kur bėda. Ir jis be paliovos transliuoja žvėreliui visą savo negatyvą ir įsiūtį.

Tai ir yra pats blogiausias dalykas mūsų aprašomoje situacijoje. Negana to, kad žmogų nuskriaudė, išdavė, apšvarino, morališkai tyčiojasi, tai jis dabar dar ir savo artimuosius nevalingai skriaudžia. Pats tampa nuodingu ir toksišku. Pats tampa destruktyvios programos skleidėju.

Dėl to pykti ir svajoti apie kerštą pavojinga. Ne „blogai”, ne „negražu” ir ne „neetiška”. Būtent pavojinga, kadangi pyktis kelia skausmą bei kančias dar ir artimiesiems, dėl ko situacija dar labiau komplikuojasi.

Tokiose situacijose būtina save kontroliuoti, spręsti savo būsenos ir savijautos problemą. Pasistenkite nukreipti dėmesį kitur. Kontroliuokite emocijas. Tai įmanoma. Neleiskite, kad emocijos jus užvaldytų, paimtų jus į savo nelaisvę. Galima melstis, jeigu esate tikintis žmogus, galima pasinerti į darbą ar padirbėti su specialistu. Ar tiesiog su geru žmogumi ar geru psichologu pasikalbėti, kad pyktis atlėgtų.

Tačiau ilgai pykti negalima, šita tamsi energija pakenks aplinkiniams. Net jeigu esate absoliučiai teisus, net jeigu jūsų pyktis absoliučiai teisėtas – po kurio laiko jis taps galingu, destruktyviu veiksniu. Ir ims žudyti tuos, kuriuos mylite.

Tai neteisinga, suprantu. Tačiau gyvenime daug neteisybės. Būtina tausoti ir saugoti savus – štai kas svarbiausia.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *