Kodėl atsitinka būtent tai, ko bijome?

Kartais sutinkame žmonių, kurie kalba apie savo išskirtinumą.

Pavyzdžiui, žmogus, išgirdęs diagnozę, šaukia: „kodėl būtinai ?“. Arba tasai, kuris neteko mylimo žmogaus, sušunka: „su manimi taip elgtis negalima!“ Arba tasai, kuriam nepasisekė versle, laužo rankas: „ negaliu gyventi be įprastų pajamų, tai – ne man!“

Ką gi čia galima būtų pasakyti? Visais atvejais (verslas, sveikata, meilė) pasiteisino visos šaukiančio žmogaus baimės.

Kodėl atsitinka būtent tai, ko bijome, nuo ko, kaip mums atrodo, esama apsisaugoję ir apsidraudę? Todėl, kad netikrumo būsena yra blogiau už bet kokią baimę.

Baimių realizacijos mechanizmas yra toks: mergina dar neserga, bet siaubingai bijo susirgti. Todėl nerimauja, kankinasi nežinomybėje. Ji nežino, susirgs, ar ne. Nerimas – maksimaliai energiją sekinanti būsena. O mūsų organizmas – taupus.

Organizmui nesvarbu, kokia bus pabaiga, svarbiausia pašalinti nerimą ir baimę. Dėl to jis linkęs netgi susirgti, jei tik liga sustabdys pagaliau šį smegenyse tvyrantį baimės ir nerimo sukeltą košmarą. Baimė realizuojasi materialiame pasaulyje kaip liga, mūsų aprašoma mergina daugiau nebijo susirgti – ji jau serga. Baimintis dėl to jau nebereikia

Kaip šis mechanizmas realizuojasi versle?

Žmogaus baimė dėl, tarkime, savo sveikatos, transformuojasi į baimę prarasti pinigus, nusiristi į skurdą. Realizacijos mechanizmas lygiai tas pats. Organizmas stengiasi pašalinti nerimą. Pats lengviausias ir taupiausias būdas jį pašalinti – bankrotas.

Kaip šis mechanizmas realizuojasi meilėje?

O kaip jums patiems atrodo? Mergina bijo prarasti partnerį, nerimauja dėl to. Seka jį, pavydi, ieško priežasčių susikivirčyti. Dėl viso to jai darosi taip sunku su juo gyventi, kad išsiskyrimas gali būti traktuojamas kaip palengvėjimas (žvelgiant iš pirmo žvilgsnio).

Koks viso to bendras vardiklis, kas apjungia tarpusavyje visus šiuos atvejus iš skirtingų gyvenimo ir veiklos sferų?

Baimė likti paprastu, neišskirtiniu žmogumi. Baimė, kad tave „suvirškins“ visuomenė. Baimė prarasti savo tapatybę.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Jūs neatsakingas už kieno nors laimę

Supraskite tai tiesiog dabar. Jūs nesate atsakingas už kieno nors laimę. Jūs…

Atleisti – nereiškia nustoti reikalauti

Kai mus kas nors įskaudina, ši patirtis užgula mus kaip sunki našta.…

Išsipildžiusi svajonė – tai Blogis

Pasaulyje yra tik du tikri skausmai ir kančios. Kai jūsų noras niekaip…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.