Kas yra suaugę vaikai ir kaip suaugti

„Suaugę vaikai” – tai žmonės, kurie jau suaugo pagal savo metus, tačiau dar nesubrendo psichologiškai. Ką reiškia psichologiškai nesubrendę? Tai reiškia, kad jie savęs vis dar nežino ir nepažįsta. Nesupranta, nepastebi savęs, nesuvokia, nejaučia, nežino, kokių turi poreikių ir ką jaučia.

„Suaugę vaikai” nemoka tvarkytis su savo emocinėmis būsenomis, jų vaizduotė pastoviai piešia realybę, kuri iš tiesų neegzistuoja. Pasekmė: jie negali kurti sveikų santykių nei su savimi, nei su tėvais, vaikais, kolegomis darbe ir t.t.

Nuo ko gi pradėti bręsti? Kaip pasiekti suaugusio žmogaus būseną, kurioje tiek džiaugsmo, betarpiškumo ir pasitenkinimo?

Mano rekomendacija: pradėkite aiškintis savo pojūčius. Tai būtina, kad žinotumėte, kaip dabar jaučiatės ir remiantis tuo galėtumėte megzti santykius neįklimpdami į kaltės, pykčio jausmus, į susierzinimą, gėdą. Kad galėtumėte pasirinkti tai, ko reikia būtent jums.

Pradžiai susipažinkite su savo pagrindiniais pojūčiais, susijusiais su regėjimu, klausa, uosle, lietimu, skoniu. Kiekvieną dieną tyrinėkite savo pojūčius. Kas malonu jūsų akiai? Kokie vaizdai, kokios spalvos, kokie vaizdiniai?

Kas malonu jūsų ausiai?

Kas malonu jūsų kūnui?

Tyrinėkite žingsnis po žingsnio kaip sėdite, vaikštote, valgote. Įsiminkite maisto skonį, jo kvapą. Atkreipkite dėmesį, ar komfortiška jums su šiais drabužiais.

Kuo daugiau sužinosite apie save, tuo bus aiškiau, kas jums iš tiesų tinka ir patinka. Ir tada, tai žinodami, galėsite pradėti rinktis, kas labiausiai teikia jums komfortą.

Garantuoju – kai tik surinksite apie save pakankamai informacijos, daugiau nebeįsmuksite į tokias būsenas kaip kaltė, gėda, susierzinimas, pyktis.

Jūs pagaliau galėsite daryti tai, už ką esate atsakingi.

Pavyzdžiui.

  • Jūs paprasčiausiai nutrauksite santykius su žmogumi, kuris jus įžeidinėja;
  • Pasakysite „Ne”, jei žinosite, kad jums tai netinka. Arba pasakysite „Taip” jeigu tinka;
  • Pasirinksite tai, kas jums teikia malonius pojūčius;
  • Pagaliau galėsite prisiimti asmeninę atsakomybę už tai, kas vyksta jūsų gyvenime.

Pamėginkite ir jums būtinai pavyks.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *