Kaip psichologiškai stabilūs žmonės susitvarko su grubumu

Kartais sarkastiški komentarai skamba kaip dviprasmiški komplimentai: „Atrodai gerai, turint galvoje tavo amžių”. Sarkazmas negali išsiversti ir cinizmo gaidelių: „Jūsų pardavimas būtų didesni, jei suvoktumėte toje sferoje, apie kurią kalbate su klientais. Na, bet čia šiaip, tarp kitko…”

Kartais atrodo, kad pasaulis sulig kiekviena diena darosi vis ciniškesnis. Bet tai nereiškia, kad jūs turėtumėte dėl to pasiduoti stresui.

Kaip psichologiškai stabilūs žmonės tvarkosi su grubumu?

Jie neleidžia, kad kiti imtų juos valdyti

Leisdami kitiems valdyti jūsų mintis, jausmus ir elgesį, jūs suteikiate tiems žmonėms ginklą prieš save. O juk jums tikriausiai nesinori, kad negatyvūs komentarai įtakotų jūsų požiūrį į save ir tai, kaip susiklostys jūsų diena.

Jei kažkas įprato grubiai su jumis bendrauti, nesuteikite tam žmogui per daug erdvės savo gyvenime. Tegu ši diena išlieka jums gera, nepaisant visų kolegos grubumų. Arba priimkite sprendimą neleisti, kad vadovo pastabos įtakotų jūsų savivertę.

Perprogramuokite savo nelinksmas mintis, keletą kartų giliai įkvėpkite, kad išsaugotumėte ramybę, ir, pagal galimybę, nusišalinkite nuo situacijos.

Jie lieka ištikimi savo vertybėms

Psichiškai stabilūs žmonės žino savo vertybes ir teikia joms aukščiausią prioritetą, net jei tenka bendrauti su šiurkščiais ir nemaloniais asmenimis.

Jie žino, kad išlaikyti savo vientisumą – tai raktas į vidinę ramybę. Todėl jie nusišalina nuo situacijų, prieštaraujančių jų įsitikinimams, ir nepamiršta tokiais atvejais pakartoti sau frazės: „Labai svarbu pagarbiai elgtis su kitais”.

Kad ir kokia stipri būtų pagunda, šie žmonės nenusmunka iki chamų lygio. Jums juk norisi didžiuotis savimi ir žinoti, kad galite būti geresni.

Jie žino, kada kalbėti ir kada geriau patylėti

Psichologiškai stiprūs ir stabilūs žmonės supranta, kada būti atkakliems ir nebijoti išsakyti savo nuomonę. O dar jie žino, kad kartais geriausia išvis ignoruoti kandžius kito žmogaus pasisakymus, kadangi tas žmogus viso labo siekia atkreipti į save dėmesį.

Jie neturi pasilikti sau paskutinio ir galutinio žodžio teisės ar veltis į beprasmiškus ginčus. Tačiau jie nebijo priversti žmogų atsakyti už savo elgesį ar žodžius. Visada kalbėkite tiesiai. Kai tai tinkama, nesidrovėkite tarti ką nors panašaus: „Pastebėjau, kad primindami man apie tą projektą, nutaisėte keistą grimasą. Jus ši tema neramina?”

Kitas pavyzdys – jei susirinkime kas nors pasišaipė iš jūsų idėjos, atsigręžkite į tuos, kurie tuo domisi. Tai padės sutelkti dėmesį į tai, kas svarbu, sukoncentruoti dėmesį į pozityvius žmones.

Treniruokite savo psichiką

Kiekvienas iš mūsų gali lavinti savo psichiką, kad ateityje būtų galima adekvačiai reaguoti į nepalankias aplinkybes ir nemalonius žmones. O jei atsidursite toksiškoje aplinkoje, galbūt vertėtų radikaliai ją pakeisti: nesveika aplinka neigiamai paveiks jūsų savijautą, nepriklausomai nuo to, kokia tvirta bus jūsų psichika.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *