Kaip jus išduoda bendravimo su oficiantu maniera

„Oficianto taisyklė” skelbia, kad elgesio su oficiantu maniera gali daug pasakyti apie žmogaus asmenybę. Šiai nuomonei pritaria nemažai kompanijų direktorių. O jie vienas kitam pritaria tik labai retais atvejais. Vėliau šita taisyklė buvo įtraukta į pokalbių dėl darbo praktiką.

Ronas Šaičas, kavinių ir kepyklų tinklo AuBonPain bendraįkūrėjas, o šiuo metu – kompanijos PaneraBread direktorius pasakoja, kad kai į pokalbį dėl darbo ateina kandidatas į vadovaujančias pareigas, jis visada pasiteirauja padėjėjos, kaip tasai su ja kalbėjosi.

Jeigu žmogus elgiasi grubiai ir reikliai, dažniausiai tai byloja, jog jis – ne komandos žaidėjas. Dar daugiau – daktaro Frederiko Niumeno iš PsichologyToday nuomone, į šį faktorių reikia atsižvelgti ir renkantis būsimą gyvenimo draugą.

Taip, elgesys su oficiantu gali byloti tik apie vieną konkrečią asmenybės pusę – su tuo visi sutinka. Kad aprėptume visą problemą, reikia žvelgti į dvi priešingas spektro puses – į tuos, kurie leidžia sau bjauriai elgtis ir į tuos, kurie elgiasi mandagiai.

Iš abiejų variantų galima pasidaryti konkrečias išvadas apie žmogaus asmenybę. Ir čia reikšmingi keli aspektai.

Saugokitės žmonių, kurių vertybių sistema priklauso nuo situacijos

Saugokitės žmonių, kurių vertybių sistema priklauso nuo situacijos. Kurie įjungia arba išjungia savo žavesį, priklausomai nuo pašnekovo statuso. – įspėja Bilas Svensonas, kompanijos Raytheon vadovas.

Žmogaus vertybių sistema pasireiškia jo elgesiu. Būtent ji galiausiai ir lemia mūsų elgesį ir tai, ką pasirenkame. Ir daugeliui žmonių jų vertybių sistema priklauso nuo aplinkybių. Toks žmogus bjauriai elgsis su oficiantu vien dėl to, kad tas jam patarnauja.

Yra ir kita žmonių rūšis – tie, kurie su visais elgiasi adekvačiai ir toks elgesys nesikeičia, priklausomai nuo situacijos. Šie žmonės supranta, kad gyvenime pasitaiko pačių įvairiausių situacijų. Oficiantas gali būti vienintelis maitintojas savo šeimoje ir dirbti keliose darbovietėse. Jis gali būti jaunuolis, užsidirbantis pinigų mokslams universitete. Nepriklausomai nuo situacijos, antrosios kategorijos atstovai stengiasi turėti galvoje, kad visi žmonės lygūs.

Smerkimas ir supratimas

Bjauriai besielgiantys su oficiantu yra linkę smerkti kitus. Jie laiko oficiantą nieko gyvenime nepasiekusiu nevykėliu, spręsdami tik iš jo darbo. Kalba su juo iš aukšto, galbūt net pirštais spragsi, kad atkreiptų jo dėmesį.

Tuo tarpu žmogus, kuris žvelgia į oficiantą kaip į sau lygų, supranta, kad kiekvienas žmogus turi savo istoriją ir kad pagal drabužius ar darbą spręsti klaidinga. Tokie žmonės supranta kaip sutvarkytas pasaulis.

Grubūs žmonės – ne komandos žaidėjai

Grubiai kalbantys su oficiantais ir žvelgiantys į juos iš aukšto, kaip taisyklė, nesugeba dirbti kolektyve. Požiūris į oficiantą kaip į lygų – komandos žaidėjo požymis. Toks žmogus gerbia aplinkinius, o šie, atitinkamai gerbs jį patį.

Grubūs žmonės – prasti vadovai

Grubus elgesys su oficiantu rodo, kad žmogui labai sunku gerbti kitus, o tai charakterio bruožas, labai trukdantis vesti paskui save žmones. Ir priešingai, žmonės, kurie elgiasi su oficiantu pagarbiai, gerbs ir kitus, o tai labai svarbus lyderio bruožas.

Mandagūs žmonės yra mandagūs nepriklausomai nuo sąlygų ir situacijų, o atvirkščias elgesys – empatijos ir užuojautos deficito požymis. Mūsų elgesio su oficiantu maniera, požiūris į jį gali labai daug papasakoti apie mūsų asmenybę. Būtina suprasti, kaip elgiamės ir kokius signalus aplinkiniams savo elgesiu siunčiame. Visi mes žmonės, ir visi lygūs, nepriklausomai nuo laikino statuso, kurį suteikia darbas ar socialinė padėtis.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *