Būti skolingu – kenksminga sveikatai

Mokslininkai nusprendė patikrinti šio teiginio teisingumą. Eksperimente dalyvavo 200 mažas pajamas gaunančių asmenų. Žmonės buvo apklausti iki tyrimo pradžios, o taip pat po 3 mėn. Dviejų apklausų metu ekspertai tyrė tiriamųjų psichologinę būklę, protinius gebėjimus ir gebėjimą priimti finansinius sprendimus. Eksperimento pabaigoje dalyviams buvo pasakyta, kad jų skola sumažėjo trimis vidutiniais mėnesiniais atlyginimais. Iš pradžių kiekvienas žmogus turėjo savo skolos sumą, todėl nurašius įvardintą kiekį pinigų, kiekvieno įsiskolinimas buvo skirtingas.

Sumažinus skolas, tiriamųjų, kurie atliko intelekto testus, klaidų lygis sumažėjo vidutiniškai 13 procentų. Priimdami su pinigais susijusius sprendimus, žmonės pirmenybę teikė ilgalaikiams tikslams, o ne tiesioginiam pelnui, ir klydo 11 procentų mažiau. Jei kalbėtume apie dalyvių psichologinę būseną, ji pagerėjo 25 proc.

Tyrimas parodė, kad žmogus negali išsisukti iš sunkios padėties ne dėl savo sugebėjimų ar socialinės padėties. Net talentingiems ir iniciatyviems žmonėms sunku išsivaduoti iš sunkios finansinės situacijos, kadangi skolos sutrikdo normalią psichikos veiklą ir daro įtaką sprendimų priėmimo teisingumui.

PagalNaujienos iš interneto

Jūs neatsakingas už kieno nors laimę

Supraskite tai tiesiog dabar. Jūs nesate atsakingas už kieno nors laimę. Jūs…

Atleisti – nereiškia nustoti reikalauti

Kai mus kas nors įskaudina, ši patirtis užgula mus kaip sunki našta.…

Išsipildžiusi svajonė – tai Blogis

Pasaulyje yra tik du tikri skausmai ir kančios. Kai jūsų noras niekaip…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.