Ar mokate skaityti mintis?

Labai dažnai mūsų mintys mus apgaudinėja, verčia kažkuo patikėti ir daro klaidingas išvadas. Dėl mąstymo klaidų prasideda bendravimo sunkumai, nesusipratimai, pasipiktinimas. Norint su tuo susidoroti, būtina suprasti ir pripažinti pačias šias klaidas, o tada sukurti alternatyvią nuomonę, pagrįstą faktais.

Viena iš mąstymo klaidų yra įprotis skaityti kito mintis ir pagal tos „telepatijos” rezultatus daryti išvadas. Mes šito nepastebime, tačiau toks bendravimo su pasauliu stilius gali gerokai komplikuoti mūsų gyvenimą.

Minčių skaitymas – tai ne kas kita, kaip viso labo tikėjimas, jog galime skaityti mintis. Esame tikri, kad kiti galvoja apie kažką konkretaus, bet neturime tai patvirtinančių faktų. Pavyzdžiui, mūsų mylimasis visą dieną nereaguoja į pranešimą, ir štai mes jau nusprendėme, kad jis pyksta ar bendrauja su kuo nors kitu (kita), su kuo jam geriau. Jei kolega nepasisveikino, mes tučtuojau imame galvoti, kad jis ėmė mūsų nemėgti ir rezga kokią nors klastingą intrigą. Arba, atsidūrę naujoje kompanijoje, pagavome svetimus žvilgsnius ir traktuojame juos kaip smerkiančius. Ir t.t.

Galite tiesiog dabar prisiminti panašius atvejus, kai automatiškai „skaitėte” žmonių mintis. Prisiminkite, kaip pasikeitė jūsų emocinė būsena.

Kad galima būtų padaryti alternatyvias išvadas, pagalvokite apie faktus, kurie matomi kitiems, o ne vien jums. Išfiltruokite visas nerimą keliančias nuojautas ir spėliones. Priminkite sau, kad negalime žinoti, ką galvoja kiti, kol jie mums to nepasako. Žmonės nemoka skaityti minčių. Mes tiksliai nežinome, ką kiti galvoja.

Noriu pasiūlyti jums nedidelę užduotį, kuri padės atsekti tokio pobūdžio mintis. Įvardykite, o dar geriau – užsirašykite tris minčių skaitymo pavyzdžius ir sugalvokite tris alternatyvius variantus, kurie padėtų su tuo susidoroti.

P.S. Kai aiškinatės santykius, visada kalbėkite tik savo vardu ir apie savo jausmus, emocijas, idėjas ir norus. Nekalbėkite apie tai, ką privalo kitas žmogus, vietoje to paaiškinkite, ko konkrečiai iš jo norite. Taip bendraujant, galima geriau suprasti vienas kito poreikius.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *