Antarktida – supercivilizacijos lopšys? Mokslininkai atskleidžia senovinių žemėlapių ir kaukolių paslaptis

Kai kuriuose senoviniuose žemėlapiuose Antarktida vaizduojama iš dalies arba visiškai be ledo, o tai sutampa su šiuolaikiniais moksliniais duomenimis. Mokslininkai teigia, kad maždaug prieš 6000 metų Antarktida buvo iš dalies laisva nuo ledo, o mažiausiai prieš 15 000 metų – visiškai be ledo. Tai sukelia klausimų, kas užsiėmė geodezija ir kartografija tais laikais, kai Žemėje dar nebuvo civilizuotos visuomenės.

Italų admirolas Flavio Barbieri savo knygoje „Civilizacija po ledu” pateikia paradoksalią hipotezę, kad visos žemdirbių civilizacijos atsirado beveik vienu metu skirtingose Žemės rutulio dalyse, neturėdamos tarpusavio kontaktų. Jis mano, kad tolimoje praeityje egzistavo kažkokia supercivilizacija, kuri buvo visų vėlesnių civilizacijų Žemėje kilmės šaltinis.

Prieš 50 000-12 000 metų iki trijų kilometrų storio ledas dengė Šiaurės Amerikos šiaurės rytus ir didžiąją dalį Šiaurės Europos. Tačiau didžioji dalis Antarktidos, esančios greta Atlanto vandenyno pakrantės, buvo be ledo dangos, o klimatas šioje žemyno dalyje buvo vidutinis. Tai paaiškinama tuo, kad Žemės ašis buvo pasvirusi mažiau nei dabar, o geografiniai ašigaliai užėmė kitokią padėtį.

Pietų Amerikoje rastų ne mažiau kaip 12 000 metų senovės žmonių kaukolių tyrimai parodė, kad pirmieji šio regiono gyventojai priklausė tai pačiai etninei grupei kaip ir Australijos aborigenai. Tai leidžia manyti, kad galėjo egzistuoti vandenyno srovė, kuri sruveno per Indijos vandenyną, skalavo Pietų Afriką, pasiekė Pietų Ameriką ir nusidriekė toliau palei vakarinę Antarktidos pakrantę.

Kokį vaidmenį Antarktida suvaidino civilizacijos atsiradimui?

Gali būti, kad tai buvo supercivilizacijos, iš kurios kilo visos vėlesnės civilizacijos Žemėje, lopšys.

„Tiesa kažkur greta.”

Mokslininkai toliau tyrinėja šią paslaptingą teritoriją, kad atskleistų jos paslaptis.

Tačiau, nepaisant visų šių teorijų ir hipotezių, šiuo metu nėra jokių įrodymų, kad Antarktidoje egzistavo Atlantida ar kokia nors kita išsivysčiusi civilizacija. Galbūt ateityje archeologiniai atradimai pateiks naujų įrodymų ir padės atskleisti senovės civilizacijų paslaptis, tačiau kol kas visa tai lieka spėlionėmis ir fantazijomis.

.Naujienos iš interneto

Konfliktas – nuostabi santykių forma

Į žodį "konfliktas" dauguma mūsų reaguojame negatyviai - įžvelgiame jame agresiją, peštynes,…

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice…

Pasakyti „Man tai nepatinka” ir nesusibarti

Kaipgi sunku būna parodyti savo nepasitenkinimą! Ar tiesiog išdėstyti savo požiūrį, kai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *