Šiuos dalykus reikia paprasčiausiai paleisti

Įsivaizduokite, kad skrendate oro balionu. Krepšyje – tiktai jūs ir jūsų bagažas. Staiga kažkas atsitiko, balionas ėmė staigiai mažinti aukštį. Jūs sudušite po kokių dešimties minučių, jeigu nesugalvosite, ką daryti.

Vienintelis sprendimas tokioje situacijoje – atsikratyti svorio, palengvinti krepšį. Tenka rinktis – arba jūs, arba daiktai. Žiūrite į savo bagažą ir kelias sekundes svarstote, svyruojate. Bet galiausiai ryžtatės ir pradedate mėtyti žemyn tai, ką kaupėte visą savo gyvenimą. Oro balionas palengvėja, nustoja kristi. Išmetate dar kažkokius daiktus – ir balionas šauna aukštyn. Jūs vėl skrendate!

Visa tai vyksta kiekvieną dieną su visais mumis, tiktai mažiau dramatiškose situacijose. Mes prisirišame prie daiktų ir minčių, kuriuos kaupėme daug metų ir paprasčiausiai nepastebime, kaip jie tempia žemyn, trukdydami judėti į priekį.

PRISIRIŠIMAI

Prisirišimas – tai viena iš kančios formų. Mes įpratę prisirišti prie visko, ko būta gyvenime, tame tarpe ir prie to, kas smarkiai mus stabdo: prie nereikalingų daiktų, įkyrėjusių vietų, beprasmiškų veiksmų, blogų žmonių. Užduokite sau klausimą: ar esate prisirišęs prie viso to? Jeigu taip – meskite lauk.

KALTĖ

Kaltė neturi absoliučiai jokios funkcijos. Kas pasikeis nuo to, kad jaučiatės kaltas? Nieko. Kaltė paprasčiausiai užkonservuoja jumyse saviplakos ir sielvarto jausmus.

NEGATYVUS MĄSTYMAS

Pesimistiškos nuotaikos ir neigiamos mintys atitinkamai veikia ir mūsų veiksmus. Tai labai pavojingas kelias. Turite žinoti, kad mintys daro įtaką ir mums, ir pasauliui aplinkui. Pakanka tik pagalvoti.

SAVIKRITIKA

Neretai tai pats skaudžiausias momentas. Iš pradžių kritikuojame save turėdami pačių geriausių ketinimų, kad pasikeistume ir taptume geresni. Paskui peržengiame visas ribas ir kritika atsisuka prieš mus pačius, tempdama mus žemyn. Nustokite save graužti, tapkite sau atlaidesni.

IŠANKSTINĖS NUOSTATOS

Jos apriboja mūsų galimybes ir kliudo išsipildyti troškimams.

ĮPIRŠTOS PAREIGOS

Jūs ir toliau kažką darote be jokios akivaizdžios priežasties, vien dėl to, kad jaučiate, jog privalote tai daryti? Laikas atvirai prisipažinti sau, kam jums viso to reikia. Jūs niekam nieko neprivalote.

PRITARIMO POREIKIS

Kaip dažnai svarstote, ar pritars jūsų veiksmams žmonės? Tai neleidžia atsiskleisti troškimams visa galia. Nereikia klausytis kitų, klausykitės savęs.

NUSTATYTOS RIBOS

Daugumą ribų nusistatome sau patys. Tačiau gyvenime ribų nėra. Jos egzistuoja tik mūsų protuose. Perženkite jas.

NEPASITENKINIMAS

Bet koks nepasitenkinimas savimi daro įtaką sveikatai. Mokslas jau seniai įrodė, kad tokia emocija kaip , pavysdžiui, pyktis, susijusi su širdies susirgimais.

ĮPROTIS ATIDĖLIOTI

Kiekvieno iš mūsų pasąmonėje gyvena nedidelis sabotuotojas, kuris stengiasi kliudyti atlikti svarbius uždavinius. Kai norite kažką atidėti rytojui ar tiesiog tingite daryti, prisiminkite apie jo egzistavimą ir tai galbūt privers jus susikoncentruoti ties svarbiais reikalais.

NERIMASTINGOS MINTYS

Jas gimdo mūsų baimė ir netikrumas ateitimi. Mintis, kad gali nutikti kažkas nemalonaus – tai tik abstrakti idėja, kurią susikūrėme patys. Paklauskite savęs: „Ar turiu tam realių įrodymų?” Jeigu ne, tai ir kamuoti savęs neverta.

MŪSŲ BUVUSIEJI

Meilės krachą išgyventi nelengva ir neretai depresija po to trunka labai ilgai. Jūsų širdis užsisklendžia, smegenys galvoja tik apie viena. Iš tikrųjų gi jūs kenčiate ne dėl praradimo, o nuo minčių apie praradimą.

BLOGI PRISIMINIMAI

Blogi prisiminimai verčia iš naujo ir iš naujo pergyventi tuos liūdnus momentus ir nemalonias istorijas, kurios kitados nutiko. Laikykite visa tai, kur joms ir vieta – praeityje.

NEREIKALINGI DAIKTAI

Mes kaupiame nereikalingą šlamštą – o gal staiga pravers. Atsikratykite jo, padarykite atmosferą namuose ar darbo vietoje laisvesnę ir harmoningesnę.

BLOGA KOMPANIJA

Jeigu jūsų aplinkoje yra nenuoširdžių, pavydžių ar jumis manipuliuojančių žmonių – laikykitės nuo jų kuo toliau.

SAVO AMPLUA

Labai dažna klaida: mes žvelgiame į save taip, kaip mus įprato matyti aplinkiniai. Tai sukausto veiksmus dabartyje ir žlugdo planus ateičiai, kadangi tvirtai įstringame konkrečiame įvaizdyje. Niekas netrukdo būti vienokiu žmogumi praeityje ir visiškai kitokiu – dabar.

SUSITAPATINIMAS SU PROFESIJA

Tai viena iš šiuolaikinio gyvenimo būdo pasekmių: kai tik pasirenkame profesiją, įsijaučiame ir įsigyvename į ją iki galo. Pamirštame, kad profesija – tai tik viso labo vienas iš vaidmenų.

VISUOTINAI PRIIMTI ELGESIO MODELIAI

Egzistuoja populiarūs veiksmai ir elgesio modeliai, kuriuos įperša visuomenė. Ir mes jais sekame, nežiūrint į tai, kas mus domina iš tikrųjų, pradedant populiarių laidų žiūrėjimu ir baigiant mada tapti anoreksikėms. Žmogus yra unikalus, visiškai nebūtina sekti paskui minią.

PERNELYG IMAME Į GALVĄ

Labai dažnai esame pernelyg jautrūs kitų žmonių gyvenimams. Jaudinamės ir kenčiame, tartum pergyventume visa tai asmeniškai. Reikėtų žiūrėti į viską per atstumą – taip ir gyventi paprasčiau, ir požiūris taps objektyvesnis, ir savijauta labiau susikoncentruos į nuosavų prioritetų pergyvenimą.

LAIKAS

Laikas – viena svarbiausių emocinės įtampos priežasčių. Laikas mus pavergė netgi poilsio minutėmis. Mintys apie laiką užgrobia visą mūsų erdvę, visas emocijas. Reikia prisiminti, kad realybėje ne pats laikas, o mūsų laiko suvokimas kelia didžiausias problemas.

.



Naujienos iš interneto

Psichologiškai brandūs ir save mylintys žmonės daugumai aplinkinių yra nemalonūs

Būtent tokį paradoksą mes stebime aplink save. Stiprūs, nepriklausomi ir savarankiški žmonės…

Atsitiktinumų nebūna

Pats pirmas dalykas, kurį būtina padaryti - priimkite situaciją tokią, kokia ji…

Žemė prieš tris milijardus metų

Mokslininkai surado įrodymų, kad Žemę daugiau nei prieš 3 mlrd. metų dengė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *