Yra keletas psichologinių spąstų, kurie verčia žmones kentėti. Šiuolaikinė žmonija susikoncentravusi į savo troškimus ir, kas svarbiausia – į lūkesčius. Ir būtent nerealizuoti troškimai, nepasiteisinę lūkesčiai kelia didžiausias kančias. Tačiau ne jie vieni.
Šiame tekste papasakosime apie šešis dalykus, kurie nuodija mūsų sielas.
Laukti galimybių, kurias sukurs likimas, o ne pačiam jų ieškoti
Jei padarysite pauzę ir susimąstysite apie savo gyvenimą, būtinai prisiminsite vieną ar kelis atvejus, kai gyvenimas tiesiogine prasme buvo sukūręs idealias sąlygas paaukštinimui darbe ar naujai veiklai. Ir viskas klojosi kaip iš pypkės.
Tačiau neverta tokių sąlygų laukti visą gyvenimą, reikia jų patiems ieškoti arba patiems susikurti. Aklai tikėti likimu ir laukti galimybių – kvaila. Galų gale pateksite į situaciją, kai teks apsiriboti vos keliais prieinamais variantais.
Toks mąstymas gali turėti didžiulę neigiamą įtaką jūsų vystymuisi. Jūs rizikuojate neišbandyti daugybės dalykų vien dėl to, kad manote, jog turite „blogas” starto sąlygas. Tačiau tikroji sėkmė pasiekiama ne dėl starto sąlygų, ji pasiekiama tik per ilgą ir kruopštų darbą.
O vis naujų ir naujų gyvenimo jums pateikiamų galimybių paslaptis paprasta – nesustokite ties tuo, ką jau pasiekėte, nuolat bandykite kažką naujo, imkitės naujų veiklų, susipažinkite su įdomiais žmonėmis. Ir tik tada likimas atvers jums naujas duris.
Noras visiems įtikti
Pats savaime šis noras yra kvailas ir iš principo neįmanomas. Kiekvienas žmogus yra unikalus, turintis savitą charakterį, troškimus ir tikslus. Vienas mėgsta vieną dalyką, kitas – kitą.
Ir visi bandymai patikti absoliučiai visiems aplinkiniams žlugs ir stipriai jus nuvils.
Reikia nustoti stengtis visiems įtikti ir patikti. Atsikratykite negatyvių žmonių. Ir ti tikiu būdu atrasite harmoniją su aplinkiniais.
Iš gyvenimo tikitės teisingumo
Kiekvienas žmogus protu supranta, kad neverta laukti iš gyvenimo teisingumo, tačiau vis dėlto kažkur giliai pasąmonėje visi to tikisi. Labai sunku taikstytis su gyvenimo neteisybe.
Mes laukiame, kol viskas išsispręs savaime. Ir per šį laukimą prarandame brangų laiką, kurį derėtų skirti veiklai.
Tikimės, kad partneris viską supras be žodžių
Ši problema iškyla ne tik vyrų ir moterų santykių sferoje. Mes laukiame, kad aplinkiniai sugebės suprasti netgi garsiai neišsakytas mūsų užuominas. Tačiau kad ir kaip stengtumėmės, daugeliu atvejų tų mūsų užuominų niekas nepastebi.
Norėdami to išvengti, turite periodiškai stoti į kito žmogaus vietą. Ir pabandyti pažvelgti į situaciją jo akimis. Ką jis gali pagalvoti? Kodėl jis taip pasielgė?
Tačiau efektyviausias ginklas visada buvo ir iki šiol išlieka tas pats – pasikalbėti su žmogumi ir sudėlioti visus taškus ant „i”.
Tikimės, kad žmonės mums pritars
Beveik visi kenčia nuo šios iliuzijos. Visi tikimės, kad kito žmogaus mintys bus panašios į mūsų, kad jie turi panašias idėjas ir panašų požiūrį į gyvenimą. Tačiau taip nėra ir būti negali.
Žmonės auga visiškai skirtingomis sąlygomis, skirtingose kultūrose. Tai, kas jums yra absoliučiai normalu, kitam žmogui gali būti beprotybė.
Turėti skirtumų – absoliučiai normalu. Ir atminkite, kad į vieną ir tą patį objektą galima žiūrėti iš dviejų skirtingų kampų.
Materialinės gerovės vaikymasis
Žinoma, geriau gyventi turte, negu skurde, tačiau neprotinga paversti turto vienintele gyvenimo prasme. Turtas neatneš absoliučios laimės. Vienintelis dalykas, ką gali duoti materialinės vertybės – pagerinti gyvenimo kokybę, patenkinti bazinius materialinius poreikius.
Patys vertingiausi dalykai – nemokami. Meilė, sveikata, draugystė – viso to nenusipirksi už jokius pinigus.
Laikas suprasti, kad laimingas ne tas, kuris turi vis daugiau ir daugiau, o tas – kuriam pakanka to, ką jis turi.