Niekada nesakykite to žmogui, kuris kovoja su nerimu ir baime

Visi jaučiame šiokį tokį nerimą ar netgi baimę, dažniausiai prieš kokį nors rimtą išbandymą ar, tarkime, prieš pirmąjį pasimatymą. Tačiau taip vadinamas socialinis nerimas – visai kitas dalykas. Esama frazių, kurios gali sukelti bijančiam dar didesnį skausmą.

Turi būti dėkingas. Šiuo momentu turime daugybę dalykų, už kuriuos galima jaustis dėkingu. Tačiau nerimą kenčiantys žmonės jaučia nepasitenkinimą ne tik išorinėmis gyvenimo sąlygomis, bet ir vidine savijauta. O ši frazė priverčia juos dar labiau bijoti kreiptis pagalbos į žmones, kurie įsitikinę, jog jie yra nedėkingi ir išlepinti.

Niekada nenaudokite žodžio „privalai”, „pareiga”. Niekada negalima sakyti nerimaujančiam ar kažko bijančiam žmogui, kad jis PRIVALO kažką daryti, ar kaip jis privalo jaustis, kalbėti, galvoti. Geriau paklauskite, kas galėtų leisti jiems pasijausti geriau.

Viskas bus gerai. Patys bjauriausi, abstrakčiausi ir beprasmiškiausi žodžiai, kokius tik galima pasakyti tokioje situacijoje. Jie negali priversti pasijausti geriau ir nesprendžia jokių problemų. Priešingai, ši frazė privers kenčiantį žmogų manyti, kad niekas jo nesupranta. Geriau pasakykite jam, kad jūs būsite greta, jeigu ką.

Jauskis laimingas. Visi stengiamės iš visų jėgų pasijausti laimingais ir tam reikia arba daug jėgų, arba didelės koncentracijos. Kai kalba užeina apie laimės siekį, nerimas taps viena iš sunkiausiai įveikiamų kliūčių. Tačiau kad pasijaustų laimingas, žmogus turi išsiaiškinti, kaip jis galėtų susitvarkyti su nerimo ir baimės simptomais.

Argi tu turi dėl ko pergyventi? Dar vienas tiesiog idiotiškas klausimas susijaudinusiam žmogui. Tokia fraze jūs visiškai nuvertinate patį žmogų ir jo problemas. Kam malonu, kai jį laiko tuščia vieta?

Tu viską išsigalvojai. Įtikinėti žmogų, jog jo nerimas – tai psichikos problema, iškilusi jo galvoje, reiškia priversti tą žmogų pasijausti psichiniu ligoniu. Nebloga paguoda kenčiančiam..

Kiti turi didesnių problemų. Vieno žmogaus problemų lyginimas su kitų problemomis visiškai nekorektiškas. Nepriklausomai nuo to, kaip stipriai žmogus nusiminęs, jis neturėtų iš jūsų išgirsti, kad jo problema neturi jokios reikšmės vien dėl to, kad problemų turi dar kažkas kitas.

.



Naujienos iš interneto

Psichologiškai brandūs ir save mylintys žmonės daugumai aplinkinių yra nemalonūs

Būtent tokį paradoksą mes stebime aplink save. Stiprūs, nepriklausomi ir savarankiški žmonės…

Atsitiktinumų nebūna

Pats pirmas dalykas, kurį būtina padaryti - priimkite situaciją tokią, kokia ji…

Žemė prieš tris milijardus metų

Mokslininkai surado įrodymų, kad Žemę daugiau nei prieš 3 mlrd. metų dengė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *