Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Nemalonumai ištinka visus. Nėra tokio žmogaus, kuris nugyventų gyvenimą, nė karto nepatekęs į kvailą situaciją, nesusidūręs su išdavyste, nepergyvenęs nesėkmės. Tik ar verta dėl to barstytis galvą pelenais? Gyvenimas rodo, kad labai dažnai tokie likimo smūgiai neišmuša žmogaus iš balno, o netgi priešingai – tampa vartais į sėkmę.

Gėda arba viešas įžeidimas

Klysta visi, bet jeigu jūsų klaidos paviešinamos, iš jūsų gali imti šaipytis, gali įžeidinėti. Kartą susidūrę su viešomis pajuokomis ar visuotiniu pasmerkimu, kai kurie žmonės užsidaro savyje, atsisako planų ir šitaip palaidoja savo svajones. Tik ar verta taip reaguoti? Darydami klaidas, įgyjate patirties, tampate geresnis, stipresnis, apdairesnis. Sekantį kartą jau nepateksite į tuos pačius spąstus. O žmonės mėgsta paskalas, pajuokas, įžeidimus. Kodėl jus turi jaudinti jų nuomonė? Ir kodėl nuo jų nuomonės turi priklausyti jūsų likimas?

Supraskite: nutikęs nesusipratimas ar nemalonumas padarė jus geresniu. Dabar gyvensite ne pagal šabloną ir nesivadovausite melagingais stereotipais. Daugiau nepriklausysite nuo aplinkinių nuomonės, o žengsite savu keliu.

Prarastas darbas

Nuo tokio netikėto įvykio neapdraustas niekas. Tačiau kiekvienas žmogus į atleidimą iš darbo reaguoja savaip. Tokiais momentais gali atrodyti, jog gyvenimas žlugo, jog tai visų vilčių krachas ir jau pernelyg vėlu kažką keisti.

Iš tikrųjų darbo praradimas – jokia katastrofa. Visa ko pabaiga ateina tada, kai žmogus nuleidžia rankas ir pasiduoda. Tik kam taip fatališkai žvelgti į atleidimą? Realybėje atleidimu iš darbo pasaulis nori jums parodyti, kad užsiimate ne savo veikla, kad esama kelio, kuriuo eidami galėsite būti sėkmingesnis ir laimingesnis. Jums tereikia viso labo liautis bijoti ir žengti pirmą žingsnį į naują gyvenimą.

Išmokite traktuoti tokius gyvenimo posūkius kaip permainas į gera. Dabar tapote laisvas, vadinasi, galite užsiimti tuo, apie ką visada svajojote, tobulėti toje srityje, kurioje geriausiai susigaudote. Argi tai ne sėkmė?

Bankrotas

Baisiau už darbo praradimą daugybei žmonių gali būti tik bankrotas. Ir iš tiesų situacija, kai žmogus įdeda daug pastangų ir laiko verslo plėtojimui, o paskui per valandą praranda viską, ką uždirbo, gali išvesti iš proto. Bet netgi tokia kritiška situacija neturėtų išmušti jūsų iš balno ir atimti tikėjimo rytojumi.

Taip, žinoma, jūs kažkur apsiskaičiavote, pasielgėte nerūpestingai arba surizikavote ir pralošėte. Tačiau jūs turite milžinišką verslo plėtojimo patirtį, jūs jau žinote, kaip reikia veržtis aukštyn. O gyvenimas viso labo pateikė pamoką, vadinasi, gavote progą tapti atsargesniu ir racionalesniu. Nenustokite tikėti ateitimi. Užsiimkite tuo, ką geriausiai mokate. Ir pamatysite, kaip žingsnis po žingsnio atkursite reputaciją ir pakilsite dar aukščiau negu prieš tai.

Santykių nutraukimas

Skyrybos, išsiskyrimas su mylimu žmogumi ar nutrūkę santykiai su artimu draugu – visada labai skausminga. Kai kuriems žmonėms tai apskritai pasaulio pabaiga. Atrodo, kad visa tai, kas buvo gyvenime gero, negrįžtamai pradingo, o mums beliko tik buvusios laimės prisiminimai.

Tačiau netgi skyrybos – ne priežastis save naikinti. Jeigu būta nesveikų santykių, kuriuose jautėtės nelaimingas, vadinasi, gyvenimas tiesiog nutraukė juos. Jums, žinoma, liko prisirišimai, jausmai, kuriuos tam žmogui jautėte, tačiau priešakyje laukia harmoningesni ir sėkmingesni santykiai. Praeis šiek tiek laiko ir širdies skausmas atlėgs, o šalia būtinai atsiras žmogus, kuris ir taps jūsų likimu.

Išdavystė

Peilio į nugarą iš artimo žmogaus galime sulaukti kiekvienas. Net patys brangiausi žmonės, kuriais visiškai pasitikime, vieną „gražią” dieną gali nusmukti iki išdavystės, skatinami savanaudiškumo ar troškimo palypėti aukščiau karjeros laiptais. Su tuo nieko neįmanoma padaryti, juk žmogaus niekšybės nesunaikinamos. Bet argi artimo žmogaus išdavystė – tai pretekstas smerkti save dėl patiklumo? Argi tai pretekstas liautis pasitikėti visais aplinkiniais? Visiškai ne. Nuo šiol jums reikia būti budresniam ir išrankesniam santykiuose, tačiau keisti savo pasaulėžiūros dėl išdavystės tiksliai neverta. Žvelkite į tai filosofiškai – išmokite incidento pateiktą pamoką ir gyvenkite toliau su meile aplinkiniam pasauliui.

Nelaimė

Nuo artimojo mirties ar sunkios ligos neapdraustas niekas. Bet jei tokiu sunkiu momentu pasiduosime, galime įsmukti į gilią depresiją ir prarasti gyvenimo prasmę. Tokiais momentais labai sunku atrasti racionalų grūdą. Tačiau surasti būtina, kad galima būtų išsikapstyti iš emocinės duobės ir gyventi toliau. Pagalvokite, ar norėtų mus palikęs žmogus, kad dėl jo sužlugdytumėte savo gyvenimą? O jeigu nuleisite rankas, sužinoję apie sunkią ligą, argi paliksite sau bent vieną šansą išgyti? Jums tekę išbandymai skirti ne tam, kad jus palaužtų, o tam, kad taptumėte stipresnis. Kad taptumėte kitu žmogumi.

Meilė be atsako

Jausmus be atsako patyrė dauguma, dėl to visi puikiai žinome, koks tai skausmas. Paguosti mylinčią širdį sunku, tačiau būtina, juk jeigu paimsite žodį „ne” pernelyg giliai į širdį, jūs save sugniuždysite, tiesiog „sudeginsite” iš vidaus”. O iš tikrųjų viskas, kas su mumis atsitinka – atsitinka į gera.

Pirmas dalykas – meilė be atsako dažniausiai ištinka mus jaunystėje, kai dar labai sunku apsispręsti dėl savo gyvenimiškų prioritetų. Tai reiškia, kad pasaulis paprasčiausiai išskiria su žmogumi, kuris neduos jūsų gyvenimui nieko gero. O antra – susidūrę su nesėkme, pagaliau nusiimate rožinius akinius ir pradedate kritiškiau vertinti save, imate su savimi darbuotis. Kitaip sakant, meilė be atsako suteikia puikų šansą tapti geresniam.

Sudužusios svajonės

Taip jau atsitinka, kad svajonės, planai ima ir sužlunga. Tokioje situacijoje nevalingai nuleidžiame rankas, o laiką, kurį paaukojome svajonei siekti, imame laikyti tuščiai iššvaistytu. Bet juk taip nėra! Gyvenimas rodo, kad nerealizuotas potencialas, padaugintas iš valios siekti pergalės ir tikėjimo, kad bus geriau, tampa pačiu geriausiu motyvatoriumi. Panaudokite troškimą siekti tikslo kitoje sferoje, realizuojant kitą, sekančią svajonę. Atminkite – sėkmė neateina akimirksniu. Ženkite link tikslo mažais, tačiau pasitikinčiais žingsneliais, kiekvieną dieną po truputėlį.

Nepateisinama rizika

Kad neprarastume, ką turime šiuo momentu, ir kad nepaliktume savo komforto zonos, kartais atsisakome rizikuoti. Tačiau būtent ryžtas ir tikėjimas sėkme atveda į pergalę. Bet kokia rizika yra loterija. Galite laimėti, galite pralaimėti. Jeigu laimėsite – įgyvendinsite savo svajonę. O jei pralošite? Nieko baisaus neatsitiks. Tai viso labo smulki nesėkmė, kuri padovanos neįkainuojamos patirties ir pridės sportinio pykčio. Neatsisakykite rizikos, ypač jeigu ji pateisinama. Tiesiog nusiteikite pergalei ir dirbkite savo darbą. Sėkmė mėgsta drąsius ir ryžtingus žmones, reiškia, ji jūsų neaplenks.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Psichologiškai brandūs ir save mylintys žmonės daugumai aplinkinių yra nemalonūs

Būtent tokį paradoksą mes stebime aplink save. Stiprūs, nepriklausomi ir savarankiški žmonės…

Atsitiktinumų nebūna

Pats pirmas dalykas, kurį būtina padaryti - priimkite situaciją tokią, kokia ji…

Žemė prieš tris milijardus metų

Mokslininkai surado įrodymų, kad Žemę daugiau nei prieš 3 mlrd. metų dengė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *