Kai gyvenimo kelyje prasideda ilgalaikiai labai stipraus protinio, emocinio ar net fizinio streso periodai, mūsų siela nepaprastai pavargsta. Šis nuovargis labai primena depresiją, kadangi turi panašių požymių.
Kad ir kaip bandytume kelti sau nuotaiką, stengdamiesi pozityviai mąstyti ir nusitaikydami į energingesnes mintis bei analogiškus veiksmus, mes vis tiek jaučiamės išsekę ir nugrimzdę į patį gyvenimo dugną.
Taip yra dėl to, kad mūsų sielai, psichikai, reikia laiko išgijimui lygiai taip pat kaip sulaužytam kaului reikalingas laikas suaugti. Ir nors psichikos, skirtingai nuo rankos ar kojos, neįmanoma pamatyti ir pačiupinėti, jos sveikata nepaprastai svarbi organizmui ir dėl to turime žvelgti į sielos gydymą taip pat rimtai, kaip ir į kūno.
Jeigu ignoruosime požymius, bylojančius, jog mūsų energija praktiškai išseko, viskas gali baigtis labai nepageidautinomis pasekmėmis, tokiomis kaip chroniškas nerimas, depresija.
Pateikiame 10 požymių, bylojančių apie tai, kad mūsų siela išsekusi ir nebeturi energijos.
Pirma. Viskas, ko jums norisi visos dienos bėgyje – pailsėti ir prigulti, bent neilgam. Dažnai prisėdate pailsėti, stengiatės pasnausti, vos tik pasitaiko tokia galimybė. Rytais labai sunku ropštis iš lovos. Miegas negilus ir neramus, kadangi sapnai labai sodrūs, o košmarai itin realistiški.
Antra. Jaučiate nesveikus pojūčius visame kūne. Galite jausti įtampą, galvos svaigimą, skrandžio ir galvos skausmus, jie kyla staiga, be jokių ypatingų priežasčių.
Trečia. Kai kas nors paklausia, kas jums negerai, netgi nežinote, ką atsakyti. Patys gerai nesusigaudote, ką būtent šiuo momentu jaučiate. Jaučiate, kad vyksta kažkas gilaus ir sudėtingo, tačiau negalite paaiškinti, kodėl yra būtent taip ir juo labiau – kodėl niekaip nesiseka išsikapstyti iš tokios būsenos.
Ketvirta. Dažnai jaučiatės tarsi suskilęs į atskiras dalis, dezorientuotas dėl to, kad buvo pažeista sinchronizacija tarp kūno ir sielos.
Penkta. Visos emocijos sustiprėja – tiek negatyvios, tiek pozityvios. Tapote neįtikėtinai emocingu žmogumi, galite netgi netikėtai pravirkti be jokių regimų priežasčių. Įprastais tampa smarkūs nuotaikos svyravimai. Galite jaustis perpildytu meile iki tokio lygio, kad, rodos, širdis tuojau sprogs, o po minutės pasijausti vienišu ir niekam nereikalingu.
Šešta. Pastoviai patiriate lengvas panikos atakas. Arba chronišką nerimą.
Septinta. Jaučiatės vienišas netgi draugų kompanijoje. Pradedate abejoti jus supančiais žmonėmis, spėliodami, ar nerezga jie kokių kėslų, ar galima jais pasitikėti. Ir dėl to, bendraudamas, pasišiaušiate adatomis tarsi ežys.
Aštunta. Jaučiate kartėlį, pavydą, pyktį ar apgailestavimą dėl visko, kas vyksta aplink jus. Nors, kaip taisyklė, esate labai jautrus, užjaučiantis, atleidžiantis ir rūpestingas žmogus.
Devinta. Pastoviai jaučiate silpnumą ir bet koks fizinis aktyvumas baigiasi visišku išsekimu. Pastoviai trūksta energijos fiziniam aktyvumui, o fiziniai pratimai nekelia džiaugsmo, pavirsta sunkiu darbu.
Dešimta. Pastoviai jaučiate baimę ir nepasitikėjimą ateitimi. Kartais jaučiatės toks išsekęs ir ištuštėjęs, kad norisi paprasčiausiai susirinkti daiktus ir išvažiuoti kur nors toli, toli, kur galėtumėte pradėti viską iš naujo. Jūsų daugiau nedomina tie užsiėmimai, kurie anksčiau kėlė džiaugsmą.
Jeigu jaučiatės būtent taip, kaip buvo aprašyta, reiškia, atėjo laikas išsikelti savus interesus į pirmą vietą ir pasirūpinti savo siela, psichika. Stenkitės daugiau ilsėtis. Išjunkite telefoną ir kompiuterį, užsiimkite laisvalaikiu tuo, kas džiugina, ar tai būtų mėgstamas hobis, ar bendravimas su jums brangiais žmonėmis.
Venkite negatyvių minčių ir negatyvių temų vidiniuose pokalbiuose su savimi. Liaukitės save kritikuoti ir menkinti. Pasipraktikuokite subalansuoti savo gyvenimą.
Kai išmoksite dažniau atkreipti dėmesį į tai, ko nori jūsų siela, galima bus pamažu pradėti šalinti iš gyvenimo visa tai, kas verčia jaustis išsekusiu ir ištuštėjusiu. Vietoje to galėsite susikoncentruoti į malonias mintis ir naujos patirties paieškas. Patirties, kupinos grožio ir pozityvios energijos.