Jūs irgi skaitote mintis?

Labai dažnai pasitaiko, kad negatyvi patirtis, negatyvus auklėjimas, aplinka, emocijos suformuoja mums negatyvius įsitikinimus. Ir šitie įsitikinimai visiškai iškraipo mūsų realybės suvokimą.

Kad nemanytumėte, jog jūsų tai neliečia, pasakysiu štai ką: realybę iškraipo visi žmonės, tik kiekvienas savaip ir skirtingu lygiu. Egzistuoja begalė kognityvinių iškraipymų. Jų poveikio dėka žmonės ne visiškai adekvačiai traktuoja tai, kas vyksta aplinkui, o tai savo ruožtu įtakoja jų elgesį.

Viena labiausiai paplitusių klaidų bendravime yra taip vadinamas „minčių skaitymas” – kai jums atrodo, kad absoliučiai tiksliai žinote, ką galvoja kitas žmogus. Ir tai daro labai didelę įtaką tam, ką jūs darote ir ko nedarote.

Dėl klaidų vertinant situaciją, jūsų veiksmai gali išprovokuoti konfliktus ir tarpusavio nesupratimą. Iš kitos pusės – jūs galite imti naudoti vengimo strategiją ten, kur reikalingas jūsų aktyvumas.

Pavyzdžiui:

  • „Aš žinau, kad jis vis tiek manęs nesupras”. Rezultatas: taip manantis žmogus nutyli ir kaupia savo viduje įtampą bei agresiją;
  • „Šefas pasakys, kad turiu per mažai patirties ir nepaaukštins”. Rezultatas: žmogus nustoja rodyti iniciatyvą ir praranda motyvaciją;
  • „Jie man pavydi, dėl to pastoviai kabinėjasi prie smulkmenų!”. Vietoje to, kad išsiaiškintų tikrąsias priežastis, žmogus užima konfliktinę poziciją.

Tiesa yra labai paprasta.

Mes negalime žinoti visu šimtu procentų, ką galvoja ar jaučia kitas žmogus. Viskas. Taškas.

Kai kurios mūsų prielaidos, žinoma, gali būti teisingos, tačiau jų procentas labai nedidelis. Likusiais atvejais mes paprasčiausiai iškraipome realybę. Dėl to labai daug ko prifantazuojame, priskiriame žmonėms nebūtas mintis. Ypatingai stipriai tai pasireiškia artimuose santykiuose.

Vienintelis adekvatus būdas patikrinti savo realybės suvokimo adekvatumą – tiesiai paklausti žmogaus, arba pasitikslinti, ar teisingai jį supratome.

Tokia tiesioginė komunikacija dažnai kelia didelę baimę, tačiau ji būtina. Nes tik jos dėka galėsime suprasti, kas realiai vyksta aplink mus ir ką su visu tuo daryti.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Psichologiškai brandūs ir save mylintys žmonės daugumai aplinkinių yra nemalonūs

Būtent tokį paradoksą mes stebime aplink save. Stiprūs, nepriklausomi ir savarankiški žmonės…

Atsitiktinumų nebūna

Pats pirmas dalykas, kurį būtina padaryti - priimkite situaciją tokią, kokia ji…

Žemė prieš tris milijardus metų

Mokslininkai surado įrodymų, kad Žemę daugiau nei prieš 3 mlrd. metų dengė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *