Vystymosi svarba

Aplink gyvena daug gyvenimą švaistančių žmonių, kuriuos supa draugai, moterys ar vyrai, kurie atrodo laimingi, tačiau iš tikrųjų taip nėra, ir šis mano įsitikinimas paremtas asmeniniu bendravimu ir analize. 90% žmonų, su kuriais bendravau, depresiją kentė praktiškai kasdien.

Nuolatiniai vakarėliai, alkoholio ir nikotino vartojimas – tokius įpročius lemia ne tik aplinka, bet ir beprasmis gyvenimas, laimės deficitas.

Biologiniu ir fiziologiniu požiūriu laimė – tai hormonų (dopamino, endorfino, oksitocino, serotonino) išsiskyrimas į kraują. Apkabinimas, mylimo žmogaus prisilietimas, pokalbis su draugu, sėkmingas užduoties atlikimas, puikaus rezultato ar kokio nors pozityvaus įvykio laukimas ir panašios būsenos skatina hormonų išsiskyrimą.

Kai žmogus užsiėmęs tikslo siekimu, jam nėra kada sirgti depresija, nėra laiko nerimauti. Toks žmogus reguliariai gauna hormonų dozes į kraują už užbaigtus darbus ir reikalus. Norint tapti laimingu, žmogui reikia tikslo ir nuoseklaus veiksmų plano. Sudaryti jį visiškai nesunku, tereikia noro.

„Noras > Tikslas > Veiksmas”

Šiek tiek apie save: kai pradėjau rašyti straipsnį, buvau prastos nuotaikos, nesinorėjo nieko daryti, keturias dienas iš eilės negalėjau atlikti nė vieno punkto iš dienos plano. Suėmiau save į rankas ir atsisėdau prie straipsnio, būdamas visu 100% tikras, kai tik tekstas bus paruoštas, nuotaika pasikeis į gerąją pusę.

Vienas straipsnis, ir aš jau jaučiu emocinį pakilimą, atsirado jėgų, motyvacija, diena nušvito ryškiomis spalvomis. Svarbiausia nesustoti, kasdien pildyti užsibrėžtus planus ir gera nuotaika mūsų daugiau neapleis.

Blogas įvykis – ne priežastis save koneveikti, užsiimkite savęs tobulinimu: kurkite muziką, pieškite, programuokite, skaitykite, tyrinėkite kažką naujo, užsiimkite tuo, kas daro jus stipresniais.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *