Vos keturios gamtoje praleistos dienos padidina kūrybinius sugebėjimus 50-čia procentų

Sąveika su gamta, kai visiškai nėra kompiuterių ir programėlių, daro jus kūrybiškesniu. Psichologijos profesorius Davidas Straeris ir jo tyrėjų komanda įrodė šį faktą su visu formaliai reikalaujamu tikslumu.

56 savanoriams, kurių vidutinis amžius siekė 28 metus, Strayer uždavė žygius per laukines Aliaskos, Kolorado, Vašingtono ir Meino vietoves, žygio trukmė siekė 4–6 dienas. Tuo pačiu metu mokslininkas griežtai uždraudė su savimi pasiimti bet kokius prietaisus, įskaitant išmaniuosius telefonus. Eksperimento dalyviai prieš ir po žygio atliko kūrybiškumo testą („Tolimų asociacijų testas“), kuris parodė kūrybiškumo padidėjimą vidutiniškai 50 proc.

Tuo pat metu tyrimo autoriai pabrėžia, kad gautų rezultatų negalima griežtai priskirti bendravimo su gamta įtakai, išmaniųjų įrenginių trūkumu ar šių dviejų veiksnių deriniu. Tačiau bet kuriuo atveju akivaizdu, kad vasarą mums visiems būtų labai naudinga karts nuo karto namuose palikti kompiuterius, išmaniuosius telefonus ir rasti laiko pabendrauti su gamta.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Kodėl svarbu leisti sau patinginiauti

Ne tik galima, bet ir būtina! Leiskite sau padrybsoti ant sofos ir…

Nustoti griauti savo savivertę ir pradėti save gerbti

„Aš esu nevykėlis“ arba „Šis bandymas buvo nesėkmingas“. Ar jaučiate skirtumą? Kiti…

Žiūrėti į veidrodį kenksminga psichikai

Vieni žavisi savimi veidrodyje iš grynos tuštybės, kiti nekenčia savo išvaizdos ir…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *