Vos keturios gamtoje praleistos dienos padidina kūrybinius sugebėjimus 50-čia procentų

Sąveika su gamta, kai visiškai nėra kompiuterių ir programėlių, daro jus kūrybiškesniu. Psichologijos profesorius Davidas Straeris ir jo tyrėjų komanda įrodė šį faktą su visu formaliai reikalaujamu tikslumu.

56 savanoriams, kurių vidutinis amžius siekė 28 metus, Strayer uždavė žygius per laukines Aliaskos, Kolorado, Vašingtono ir Meino vietoves, žygio trukmė siekė 4–6 dienas. Tuo pačiu metu mokslininkas griežtai uždraudė su savimi pasiimti bet kokius prietaisus, įskaitant išmaniuosius telefonus. Eksperimento dalyviai prieš ir po žygio atliko kūrybiškumo testą („Tolimų asociacijų testas“), kuris parodė kūrybiškumo padidėjimą vidutiniškai 50 proc.

Tuo pat metu tyrimo autoriai pabrėžia, kad gautų rezultatų negalima griežtai priskirti bendravimo su gamta įtakai, išmaniųjų įrenginių trūkumu ar šių dviejų veiksnių deriniu. Tačiau bet kuriuo atveju akivaizdu, kad vasarą mums visiems būtų labai naudinga karts nuo karto namuose palikti kompiuterius, išmaniuosius telefonus ir rasti laiko pabendrauti su gamta.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Pagrindiniai žmonės mūsų gyvenime

Pagrindiniai žmonės mūsų gyvenime ir likime yra tie, su kuriais jaučiamės savimi…

Kaip kreiptis į Visatą, kad ji jus išgirstų?

Visata nesikiša į mūsų gyvenimą iki to laiko, kol mes jai to…

Nejaugi jiems negaila švaistyti visam tam laiko?

Jau seniai nebestebina mano gyvenimo aptarinėjimas man už nugaros, melagingos paskalos ir…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.