Viena iš priežasčių, dėl kurios kai kurie žmonės sukvailėja

Įsivaizduokite žmogų, kurio kiekvieną žingsnį jam suplanuoja kažkas kitas: jo paties mintys šiuo atveju liks neaktyvios.

Šis teiginys aktualus tuo, kad tinka bet kuriai epochai, bet kokiai žmonių bendrijai. Juk visada bus tų, kurie valdys, ir kitų – kurie jiems paklus. Kai žmogus aklai paklūsta, jo mąstymas neaktyvus, išjungtas.

Kai mintis neaktyvi, žmogus kvailėja. Juk smegenys taip pat yra savotiškas raumuo. Jei raumens netreniruojame, jis nusilpsta, atrofuojasi. Todėl, jeigu už mus viską sprendžia kiti, jei mums kažkas komanduoja ir pan. – mes pradedame kvailėti.

Manau, viskas prasideda nuo auklėjimo ir mokyklos. Juk kai kurie tėvai totaliai kontroliuoja vaiką, nesuteikia teisės rinktis. Kitaip sakant, kiekvienas jo žingsnis yra suplanuotas ir nukrypti nuo plano griežtai draudžiama. Toks vaikas neišmoks mąstyti.

Tas pats ir mokykloje. Mokykla neretai protingus vaikus paverčia kvailais suaugusiais. Juk mokykloje viskas sprendžiama už tave. Kokie dalykai dėstomi, kas svarbu, o kas ne.

Pamenu, prieš daug metų per matematikos pamoką savaip išsprendžiau uždavinį, rezultatas buvo teisingas. Tačiau įvertino žemiausiu pažymiu. Nes išspręsti reikėjo kaip vadovėlyje nurodyta. Tokiais momentais vaikas supranta, kad jo troškimai nieko verti, reikia daryti taip, kaip tau liepė. Galva išsijungia.

Tačiau ir suaugusiems ne ką lengviau. Mes kartais klausomės aplinkinių, žiniasklaidos, patys nesusimąstydami. Kaip mums pasakė, tokios nuomonės ir laikomės. Tai pavojinga mūsų protui. Reikia kiek įmanoma dažniau savarankiškai apgalvoti kiekvieną naujieną, kiekvieną idėją.

Mąstykite patys, neleiskite mintims sustingti.

Pradžioje pateiktas teiginys naudingas tuo, kad ragina sutelkti dėmesį į savo mintis. Galvokime patys, neleiskime, kad tai už mus darytų kiti. Duokite savo galvai darbo.

.



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *