Unikali kašalotų kalba: kaip jie bendrauja ir moko vieni kitus

Norite sužinoti, kaip kašalotai bendrauja tarpusavyje? Na, žinoma, per savo kalbą! Šios didžiulės jūrų būtybės naudoja savo echolokacijos įgūdžius, kad surastų grobį ir orientuotųsi vandenyne.

Tačiau jų balsas reikalingas ne tik šiems tikslams – kašalotai gyvena sudėtingose ​​socialinėse grupėse ir bendrauja tarpusavyje, naudodami garso signalus, tokius kaip spragčiojimai ir švilpesiai.

Dalhousie universiteto mokslininkai įrašė kašalotų kalbos pavyzdžius ir nustatė, kad skirtingos kašalotų grupės turėjo skirtingus dialektus. Kiekviena kašaloto replika pasibaigdavo spragtelėjimų serija, kurios ritmas ir tempas galėjo skirtis. Įdomu tai, kad vienos grupės kašalotai pasižymėjo panašia signalų sistema ir panašiu elgesiu, o kitos grupės kašalotai turėjo savo unikalius signalus ir unikalų elgesį.

Kaip kašalotai išmoksta šią kalbą? Pasirodo, jie moko vienas kitą, kai susiduria vienas su kitu kasdienėse gyvenimo situacijose. Tai primena kultūros transliaciją žmonių tarpe – kašalotai perduoda vienas kitam savo kalbą ir elgesį, kad palengvintų bendravimą ir koordinuotų savo veiksmus.

Ir ne tik tai! Kašalotai kiekvieną bendravimo seansą pradeda individualia, pasikartojančia garso figūra, tarsi prisistatydami kitiems kašalotams. Tai išties labai protingi ir socialūs padarai!

.Naujienos iš interneto

Konfliktas – nuostabi santykių forma

Į žodį "konfliktas" dauguma mūsų reaguojame negatyviai - įžvelgiame jame agresiją, peštynes,…

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice…

Pasakyti „Man tai nepatinka” ir nesusibarti

Kaipgi sunku būna parodyti savo nepasitenkinimą! Ar tiesiog išdėstyti savo požiūrį, kai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *