Tyrimas parodė, kad kūrybiškumas duotas ne kiekvienam

Tyrinėtojai nustatė, kad žmonių, kurie generuoja kūrybingas ir novatoriškas idėjas, smegenys veikia kitaip nei kitų žmonių smegenys.

Eksperimente dalyvavo 163 žmonės. Ekspertai patikrino, kaip savanoriai gali aptikti skirtingus tos pačios problemos sprendimus (divergentiškas mąstymas). Eksperimento metu buvo naudojamas MRT, kuris seka smegenų zonų veiklą. Be to, ekspertai atskirai įvertino kūrybišką požiūrį į savanorių problemų sprendimą.

Tyrimo autoriai atkreipė dėmesį į smegenis žmonių, kurie spręsdami problemas panaudojo nestandartinius metodus, tais momentais jų smegenyse buvo pastebėtas padidėjęs neuroninių ryšių tarp atskirų smegenų sričių funkcionalumas. Šių ryšių įtraukimas paskatino trijų specifinių smegenų sistemų veiklą vienu ir tuo pačiu metu (bazinę, vykdomąją ir aktualiąją). Toks smegenų veiklos reiškinys yra pakankamai retas.

Paprastai šios sistemos neįsijungia tuo pačiu metu ir aktyviai veikia pakaitomis. Tačiau, kaip matote, kūrybingų žmonių smegenys veikia kitaip.

Tyrimo autoriai bando išsiaiškinti, ar toks smegenų darbo būdas yra įgimtas. Arba, pavyzdžiui, galima ištreniruoti smegenis, kad jos pradėtų taip dirbti. Tyrimai bus tęsiami.

.Naujienos iš interneto

Informacinė masturbacija

Informacinė masturbacija - tai tada, kai žinių pritaikymas pakeičiamas vis naujos informacijos…

Pasitikrinkite, ar iš tiesų esate aktyvus žmogus?

1. Aktyvūs žmonės naudojasi internetu kaip saviraiškos ir juos supančio pasaulio pažinimo…

Tyrimas parodė, kad kūrybiškumas duotas ne kiekvienam

Tyrinėtojai nustatė, kad žmonių, kurie generuoja kūrybingas ir novatoriškas idėjas, smegenys veikia…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.