Tu kitiems – ne teisėjas

Tačiau taip norisi juo būti, tiesiog visas kūnas dreba iš neapykantos ir noro kažkam kažką įrodyti, kažką pasmerkti. O kodėl, tiesą sakant, jus užplūsta tas nepakeliamas noras pakeisti kitą žmogų, apkaltinti jį, padaryti kaltu? Šiam norui iš paskos seka troškimas jį „pagerinti”. Tačiau jūs juk ne Dievas ir ne teisėjas bet kokiam kitam žmogui.

Jei aptikote savyje pasikartojančius rūstaus auklėtojo simptomus, pats laikas susimąstyti. O dar geriau – išsiaiškinti, išanalizuoti savo paties kompleksus ir problemas. Štai, pavyzdžiui, daug kas mėgsta kaltinti partnerius, draugus, tėvus, darbuotojus (ką tik norite), kad tie lenda į jų gyvenimą, prisisiurbė prie jo tarsi kraujasiurbiai, neduoda laisvai kvėpuoti.

Tačiau pamėginus atkurti įvykius, išsiaiškinti, nuo ko visa tai prasidėjo, dažniausiai paaiškės, jog jūs patys iniciavote tokį aplinkinių elgesį. Patys prašinėjote patarimų, kreipėtės į tuos toksiškus žmones pagalbos, jums norėjosi šilumos… Tačiau būtina labai gerai suprasti, kad joks bendravimas negali būti idealus ir vienareikšmiškas. Negalima atmesti, kad bendraujančios pusės anksčiau ar vėliau viena kitą sužeis.

Arba apskritai nuvažiuos stogas dėl to, kad neįmanoma „prisitrinti” surasti sąlyčio taškų, gauti iš kito žmogaus tai, ką gauti buvo iš anksto suplanuota. Dėl to nereikia matuotis griežto teisėjo togos. Greičiausiai tie dalykai, kuriais kaltinate partnerį, yra ne kas kita, kaip jūsų pačių problemų projekcija. Viso to, ko esama blogo jūsų pačių viduje.

Ir dabar jau jus pačius vertėtų pavadinti įkyriu kraujasiurbiu – už tai, kad užsispyręs toliau lendate į savo „priešo” gyvenimą, ieškote net menkiausios progos jį pažeminti ir paauklėti. Tiesiog kažkokį iškreipta malonumą iš šios veiklos gaunate. Laikas sustoti, nusiraminti, pasižiūrėti į save iš šalies savo oponento akimis.

Labai tikėtina, kad būtent jums reikia kažką pakeisti savo viduje, o ne oponentui, kuris jau seniai nuo jūsų atsiskyrė ir gyvena savo pilnavertį gyvenimą. O jūs vis teisiate, smerkiate, vejatės vakarykštę dieną, atkakliai, tarsi įkyrus, visus ir viską kaltinantis maniakas.

Tiesiog reikia sustoti, sugrįžti, pagaliau, į save ir gyventi savo gyvenimą.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Dvi užuojautos rūšys

Užuojauta - puikus dalykas. Tačiau užuojauta gali būti dvejopa. Dviejų rūšių. Pirmas…

Trys priežastys, kodėl tinginiai pasiekia daugiau

Jie meistriškai naudoja technologijas Norint optimizuoti procesus, visai nebūtina išrasti kažką naujo,…

Apie meilę sau

Pakankamai dažnai tenka skaityti ar girdėti raginimą „pamilk save“ arba „išmok mylėti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *