Visi norime geresnio gyvenimo, norime tobulėti, judėti į priekį… Tačiau kiekvieną kartą mus kažkas sustabdo. Šiame tekste pamėginsime išsiaiškinti, kokie priešai trukdo tobulėti, įgyvendinti svajones ir siekti tikslų.
Pirmasis priešas – abejonės
Abejojate, ar pajėgsite ir sugebėsite, ar esate to vertas, ar gausis… Atsikratyti viso to labai lengva, tačiau dauguma žmonių net nemėgina to padaryti.
Jeigu daug abejojate visomis įmanomomis progomis, pirmiausiai reikėtų pripažinti visiškai natūralų faktą, kad abejoja visi ir kiekvienas.
Netgi aš abejoju, ar kas nors skaitys šį straipsnį, tačiau, iš kitos pusės, kodėl turėčiau tuo abejoti? Dėl praeities nesėkmių? Bet juk dabar aš darau kažką naujo. Žmonės aiškina, kad nesigaus? O kas jie tokie, kad spręstų, ką aš sugebu, o ko ne?
Antrasis mūsų priešas – atidėliojimas
Dažniausiai mes reikalus atidedame vėlesniam laikui todėl, kad abejojame, dvejojame. Tačiau daugelis žmonių atidėlioja dėl to, kad yra paprasčiausiai tingūs, neorganizuoti arba tiesiog todėl, kad pradėjo rodyti naują serialą, o ne todėl, kad nenori įgyvendinti savo svajonių ar nėra pakankamai protingi.
Ir tada jie sako, kad padarys tai rytoj. Ne, nepadarys… Mes pabundame ryte su svajone, tačiau dienos bėgyje ji numiršta, kadangi nė piršto nepajudinome, kad bent pradėtume jos siekti.
Trečiasis priešas – „išskirtinumas“
Mes jaučiamės kitokie, nei kiti žmonės, tarsi tarp mūsų ir jų būtų kažkoks barjeras. Tikriausiai pažįstate žmonių, kurie teigia: „Jie manęs nesupranta“. Štai šis barjeras ir neleidžia jiems bendrauti su kitais. Ir kadangi mūsų prielaidos apie kitus žmones mus nuo jų atitolina, mes nustojame su jais bendrauti. Todėl mes kitus žmones teisiame, kritikuojame, nustojame su jais kalbėti, būti malonūs ir mandagūs. Ir ši mūsų dalis verčia manyti, kad esame pernelyg skirtingi.
Kaip tai ištaisyti? Imtis veiksmų. Prieikite ir ką nors pasakykite tam žmogui, būkite geras ir būkite aiškus, konkretus, atviras. Būtina socializuotis, tik šitaip sukuriami santykiai, kurie mums išties bus reikšmingi.